Zpravodajství

Dvoumetrová užovka se chovala jako kobra, vyděsila chataře

Dvoumetrová užovka se chovala jako kobra, vyděsila chataře
Zdroj: TV Nova

Okamžiky hrůzy si zažila paní Hamalová, když se ze sklepa jejich chalupy vyplazil téměř dvoumetrový had. Plaz byl velmi agresivní a na ženu dokonce zaútočil. Jejímu manželovi se padařilo na hada hodit plastový lavor. Když na místo přijeli pracovníci záchranné stanice, nebyl už tedy problém zvíře odchytit.

Situace nevypadala vůbec růžově. Had vylezl ze sklepa, napřímil se a začal na ženu útočit. Ta se patřičně vyděsila, a když viděla, jak se téměř dvoumetrový had plazí chodbou do kuchyně, zavolala na pomoc manžela.

Hada chytili až záchranáři

Manželé se nejvíc obávali toho, že si had najde úkryt v obytné části chalupy. Manžel paní Hamalové pohotově přiskočil a přes hada hodil lavor. Tam plaz zůstal až do příjezdu pracovníků záchranné stanice zvířat. Podle nich to byla užovka červená.

Had se mezitím zklidnil a nechal se celkem bez problémů odchytit. Had naštěstí nebyl jedovatý. Nikdo si ale nedokázal vysvětlit, jak se tam exotická užovka dostala. U nás totiž ve volné přírodě nežije.

Musí k veterináři

Podle pracovníků záchranné stanice had mohl někomu utéct, nebo ho někdo do přírody vypustil úmyslně. Hned z chaty pak putoval do terária v záchranné stanici a pak ho čeká prohlídka u veterináře, plaz má totiž nádor.

Televizní noviny
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Důležité Události

Krátká zpráva

USA úspěšně testovaly hypersonické zbraně, tvrdí americké letectvo

Americké letectvo v pondělí oznámilo úspěšně provedený test hypersonické zbraně. Ta měla letět až pětinásobnou rychlostí zvuku. Uvedla to agentura Reuters. Test provedlo letectvo v sobotu na pobřeží jižní Kalifornie. USA není jediným státem, který hypersonické zbraně testuje či používá. Rusko je použilo ve válce na Ukrajině. Podle tvrzení USA má hypersonické zbraně testovat i Čína, ta to však popírá.

Krátká zpráva

Severní Korea mobilizuje armádu a zintenzivňuje trasování

Severní Korea musela mobilizovat armádu, aby zajistila distribuci léků na covid a nasadila více než 10 000 zdravotnických pracovníků, aby pomohli s trasováním nakažených, informuje Reuters s odkazem na státní média KCNA. V zemi vypukla epidemie covidu-19, kterou potvrdila teprve minulý týden, což vyvolává obavy z velké krize kvůli nedostatku vakcín a odpovídající zdravotnické infrastruktuře. Ústředí státní nouzové epidemické prevence hlásilo dalších 269 510 lidí s příznaky horečky, čímž se celkový počet zvýšil na 1 483 060, zatímco počet obětí vzrostl od pondělního večera na 56, uvedla KCNA.

Krátká zpráva

USA souhlasí se zmírněním sankcí vůči Kubě z Trumpovy éry

Američtí představitelé oznámili plány na zmírnění tvrdých sankcí uvalených na Kubu bývalým prezidentem Donaldem Trumpem. Nová opatření schválená Bidenovou administrativou budou zahrnovat rozšíření amerických konzulárních služeb na Kubě, zrychlení udělování amerických víz pro Kubánce a zrušení stropu pro posílání finančních prostředků posílaných migranty v USA rodinným příslušníkům na Kubě, který dříve nesměl přesáhnout 1 000 dolarů jednou za tři měsíce.

Píše se na Deník.cz