Zpravodajství

Dvoumetrová užovka se chovala jako kobra, vyděsila chataře

Dvoumetrová užovka se chovala jako kobra, vyděsila chataře
Zdroj: TV Nova

Okamžiky hrůzy si zažila paní Hamalová, když se ze sklepa jejich chalupy vyplazil téměř dvoumetrový had. Plaz byl velmi agresivní a na ženu dokonce zaútočil. Jejímu manželovi se padařilo na hada hodit plastový lavor. Když na místo přijeli pracovníci záchranné stanice, nebyl už tedy problém zvíře odchytit.

Situace nevypadala vůbec růžově. Had vylezl ze sklepa, napřímil se a začal na ženu útočit. Ta se patřičně vyděsila, a když viděla, jak se téměř dvoumetrový had plazí chodbou do kuchyně, zavolala na pomoc manžela.

Hada chytili až záchranáři

Manželé se nejvíc obávali toho, že si had najde úkryt v obytné části chalupy. Manžel paní Hamalové pohotově přiskočil a přes hada hodil lavor. Tam plaz zůstal až do příjezdu pracovníků záchranné stanice zvířat. Podle nich to byla užovka červená.

Had se mezitím zklidnil a nechal se celkem bez problémů odchytit. Had naštěstí nebyl jedovatý. Nikdo si ale nedokázal vysvětlit, jak se tam exotická užovka dostala. U nás totiž ve volné přírodě nežije.

Musí k veterináři

Podle pracovníků záchranné stanice had mohl někomu utéct, nebo ho někdo do přírody vypustil úmyslně. Hned z chaty pak putoval do terária v záchranné stanici a pak ho čeká prohlídka u veterináře, plaz má totiž nádor.

Televizní noviny

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Píše se na Deník.cz