Zpravodajství

Pachatelé zřejmě strčili ukradené peníze do výherního automatu

Pachatelé zřejmě strčili ukradené peníze do výherního automatu
Zdroj: TV Nova

Policisté v Šumperku řeší neobvyklý případ. V místních hernách se zřejmě snaží někdo udat peníze, které pocházejí z trestné činnosti, a to nejspíš z loupeže v některé z bank. Ve výherních automatech se totiž objevily peníze znehodnocené červenou barvou. Neznámý pachatel nebo pachatelé tak herny používají jako pračku peněz.

Zabarvené bankovky se objevily už v pěti hernách v Šumperku a Zábřehu, poslední případ je z pondělí.

První bankovky kriminalisté zajistili minulý týden.

Peníze jsou po výbuchu patrony naprosto znehodnocené. Teď ale pachatelé přišli na to, jak peníze vyměnit za nepoškozené. Bankovky jednoduše nasází do automatu, který jim jako kredit načte příslušnou částku.

Policie už varovala majitele heren.

Jiné zabarvení už automat nepozná. Policie prověřuje i sériová čísla bankovek, aby zjistila odkud pocházejí.

Zda jde skutečně o barvu, kterou banky používají na znehodnocování bankovek teď budou zjišťovat odborníci v České národní bance.

Televizní noviny
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Důležité Události

Krátká zpráva

Zelenskyj: Válku na Ukrajině může ukončit pouze diplomacie

Válka na Ukrajině může být vyřešena pouze prostřednictvím "diplomacie", řekl podle BBC v televizním projevu prezident Volodymyr Zelenskyj. V rozhovoru pro národní televizi naznačil, že jeho země by mohla na bojišti Rusko porazit, ale dodal, že válka může být definitivně zastavena pouze "u jednacího stolu". Jednání podle něj nebudou snadná, protože ani jedna strana se nechce ničeho vzdát. Ruské tiskové agentury tvrdí, že poslední schůzka se konala téměř před měsícem, 22. dubna.

Píše se na Deník.cz