Zpravodajství

Slováci jízdní kolo zakázali, v ČR je na prodej na internetu!

Dětské jízdní kolo české značky se objevilo v systému Rapex, který v Evropě varuje před nebezpečnými výrobky. podle slovenské obchodní inspekce, která výrobek objevila, se děti při jízdě mohou vážně zranit. Kolo je k dostání i u nás.

Nebezpečné kolo značky Ravo tygr blue je určeno dětem ve věku od čtyř do šesti let. Slovenská obchodní inspekce u něj objevila nedostatků hned několik.

Firma Ravo sídlí v Hostivici u Prahy. Toto dětské kolo se prodávalo i v obchodech v České republice.

Vedení firmy Ravo se před kamerou odmítlo vyjádřit s tím, že majitel je v zahraničí a nelze se mu dovolat. Nikdo nám ani neřekl, kolik kol se u nás prodalo.

V kamenných obchodech kolo na prodej není, přímo na internetových stránkách firmy Ravo jsme ale kolo Tygr blue mohli koupit ještě v pondělí. Jak vidíte, k dispozici je ještě pět kusů. Vše teď začne řešit Česká obchodní inspekce.

Pokud se to potvrdí rizikovost kola, distributor bude muset kola okamžitě stáhnout z prodeje. Lidé, kteří si je koupili, budou moci výrobky vrátit.

Televizní noviny
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Důležité Události

Krátká zpráva

Oklahoma schválila nejpřísnější protipotratový zákon v USA

Oklahomští zákonodárci schválili nejpřísnější protipotratový zákon v USA. Kriminalizuje všechny interrupce s výjimkou ohrožení života ženy. A také znásilnění či incestu, kterými se však musí zabývat orgány činné v trestním řízení. Zákon bude platit okamžitě, až ho podepíše guvernér, který tak hodlá učinit v nejbližších dnech.

Píše se na Deník.cz