Zpravodajství

Srážka v Čerčanech: tři železničáři obviněni

Srážka v Čerčanech: tři železničáři obviněni
Zdroj: TV Nova

Kvůli srážce dvou vlaků na nádraží v Čerčanech na Benešovsku obvinila policie tři železničáře - výpravčího, signalistu a strojvůdce rychlíku. Případ se stal v červenci, plně obsazený vlak vjel na stejnou kolej, na které stála odstavená osobní souprava. Její strojvedoucí nestačil utéct a na místě zemřel. Trojici obviněných mužů hrozí až pět let vězení.

Na nádraží v Čerčanech vjel na kolej obsazenou pantografem rychlík plný lidí.

Při nárazu se zranilo dvacet cestujících. Strojvůdce už odstavené a prázdné soupravy si zřejmě blížícího se rychlíku všiml a chtěl utéct. Nestihl to.

Teď dráhy jednají o výši odškodného. To dosáhne statisíce.
Tři železničáře - výpravčího, signalistu a strojvedoucího rychlíku - se policie rozhodla kvůli nehodě obvinit.

Pro trojici železničářů to znamená ztrátu místa.

České dráhy budou chtít po obviněných železničářích náhradu škody, která při nehodě vznikla. Sečteno a podtrženo - jde o více než čtyři miliony korun.

Televizní noviny
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Důležité Události

Krátká zpráva

Německem otřásá skandál. EU volá po sankcích proti bývalému kancléři

Bývalý německý kancléř Gerhard Schröder se zřejmě brzy objeví na sankčním seznamu Evropské unie v souvislosti s válkou na Ukrajině. Požadavek se ozývá z Evropského parlamentu. Důvodem jsou silné vazby, které Schröder má na Rusko a jeho prezidenta Vladimira Putina. Zřejmě i z tohoto důvodu přišel o některé finanční výhody, které doposud měl. Spolkový sněm mu vzal všechny výhody s výjimkou renty a osobní ochranky.

Píše se na Deník.cz