Zpravodajství

Pardubičtí úředníci se učí královským mravům

Pardubice se chystají na královskou návštěvu. Čtrnáctého října zavítá do České republiky britský princezna Anna. Mimo jiné hodlá navštívit i Velkou pardubickou. Už dnes mají ale v Pardubicích okolo vzácné návštěvy plné ruce práce. Například úředníky pardubického magistrátu v pondělí učil správnému chování šéf protokolu Pražského hradu.

Princezna Anna, dcera královny Alžběty, dříve také závodila v parkurovém skákání. Po čtyřech letech přijíždí znovu do České republiky. Pro pardubický magistrát je to velká událost. Za poslední dobu tam totiž nevkročila jediná noha panovníka ani jiné královské rodiny.

Učili se dobrým mravům

Na magistrát v pondělí proto dorazil i šéf protokolu Pražského hradu. Jeho cílem bylo odpovídat na zvědavé otázky úředníků, jak se mají chovat, pokud se s princeznou potkají. Všichni chtěli totiž předejít společenskému faux pass.

Školení úředníků pardubického magistrátu probíhalo za zavřenými
dveřmi, bez účasti novinářů. Podle našich informací se v historickém sálu řešily i bezpečnostní otázky. Například to, kudy princezna přesně půjde a koho potká.

Může se to zdát jako jednoduchá věc, ale oslovení princezny není jednoduché. Jak připomněl šéf protokolu Pražského hradu, oslovení princezny Anny je vaše královská výsosti.

Princezna Anna dorazí na Velkou pardubickou v doprovodu Livie Klausové už za tři týdny.

Televizní noviny

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Píše se na Deník.cz