Zpravodajství

Převrácená cisterna blokuje provoz na Havlíčkobrodsku

Převrácená cisterna blokuje provoz na Havlíčkobrodsku
Zdroj: TV Nova

Řidiči, jedoucí směrem z Havlíčkova Brodu na Pardubice by měli počítat s komplikacemi. Provoz na frekventovaném tahu blokuje převrácená cisterna s cementem. Policie chystá uzavírku.

Cisterna s cementem se v úterý časně ráno převrátila do příkopu na silnici první třídy mezi Havlíčkovým Brodem a Českou Bělou na Vysočině. "Částečně zasahuje do jízdního pruhu a blokuje dopravu, kterou na frekventované trase od půl páté řídí policisté," řekl serveru nova.cz nadp. Libor Šemík z havlíčkobrodského dopravního inspektorátu.

Řidič čtyřicetitunového kolosu 3 kilometry za Havlíčkovým Brodem zřejmě ve vysoké rychlosti nezvládl levotočivou zatáčku a skončil ve dvoumetrovém srázu. Kamoin zůstal na střeše a jako zázrakem řidič vyvázl pouze s lehkým zraněním nohy. Z nádrží do nedalekého potoka vyteklo několik set litrů nafty.

Silnice bude uzavřena

"Zhruba okolo desáté dopoledne dorazila na místo firma s vyprošťovací technikou a začala vyprošťování havarované cisterny," řekl nám Šemík. "Při vyprošťování vozidla bude silnice na Pardubice zcela uzavřená. Uzavírka potrvá zhruba tři hodiny," doplnil.

"Objízdná trasa pro nákladní vozy povede přes Chotěboř, osobní přes přilehlé obce, po silnicích třetích tříd," doplnil Šemík. Cisterna vezla suchý cement. Životní prostředí podle něj nebylo poškozené ani naftou z nádrží vozidla.

Nova.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Důležité Události

Píše se na Deník.cz