Zpravodajství

VIDEO: Dvoudenní novorozeně leželo na pánském WC

VIDEO: Dvoudenní novorozeně leželo na pánském WC
Zdroj: TV Nova

Teprve dvoudenního novorozence včera navečer našel jeden z návštěvníků pelhřimovské nemocnice na tamních pánských záchodcích. Dítě je naštěstí zdravé, po jeho matce teď pátrá policie.

Děvčátko našli odložené na pánských záchodech. Naštěstí se mu nic nestalo. Náhodně ho našel jeden z návštěvníků nemocnice. Poté dítě okamžitě přepravili k vyšetření na porodnické oddělení.

Dvoudenní holčička ještě nemá jméno.

Matce novorozeněte teď může hrozit za trestný čin opuštění dítěte až tři roky vězení. Policie se snaží zjistit totožnost matky dítěte.

Legálně se dá dítě svěřit pouze do babyboxu, ten však v Pelhřimově chybí. Někteří lékaři to vidí jako problém, jiní ne.

Holčička teď zůstane ještě pár dní v nemocnici. Pokud se její matka nenajde, skončí miminko zřejmě v kojeneckém ústavu.

Odpolední Televizní noviny
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Důležité Události

Krátká zpráva

USA plánují v dohledné době ponechat v Evropě 100 000 vojáků

Očekává se, že USA plánuje v dohledné budoucnosti rozmístit v Evropě 100 000 vojáků, pokud Rusko nebude eskalovat a ohrožovat Švédsko a Finsko nebo členy NATO, uvedlo CNN s odkazem na několik amerických představitelů. Počty by se mohly dočasně zvýšit, pokud NATO v Evropě uskuteční více vojenských cvičení, popřípadě by USA mohly přidat další základny, pokud se v Evropě změní bezpečnostní situace. Plány jsou zvažovány po čtvrtečním setkání vojenských velitelů NATO v Bruselu.

Krátká zpráva

Z Azovstalu měli odejít všichni obránci, tvrdí ruská média

Ruský ministr obrany Sergej Šojgu oznámil Vladimiru Putinovi, že k 20. květnu byli z Azovstalu evakuováni všichni ukrajinští bojovníci, uvedla agentura RIA Novosti. Celkem se mělo jednat o 2 439 bojovníků pluku Azov a dalších ukrajinských obránců operujících na území Azovstalu. Šojgu informoval ruského prezidenta Vladimira Putina o dokončení operace a úplném osvobození Azovstalu a města Mariupol od ukrajinských obránců.

Píše se na Deník.cz