Zpravodajství

Radnice v Dubí připravila další bič na tamní prostitutky

Radnice v Dubí připravila další bič na tamní prostitutky
Zdroj: TV Nova

Další bič na prostitutky v Dubí má tamní radnice. Zatím musí pokutu zaplatit ženy, které provozují pouliční prostituci, i jejich zákazník. Teď ale strážníci kontrolují také návštěvníky, kteří chtějí do veřejných domů vejít. Navíc obec připravuje i originální billboardy.

Silnice E 55 v Dubí. Prostitutka stojí u silnice. Kamera celou dobu dívku monitoruje. V momentě, kdy začne přivolávat auta, přijíždí hlídka strážníků a bere ji s sebou na stanici. Tam strážníci zjistili, že osoba je v místním pátráním, vyhlášeném policií České republiky.

Pokuty i za návštěvu veřejného domu

Dívka sice skončila v policejní cele. Běžně by ale dostala pokutu. A nedostala by ji jen ona, ale i řidič, který by u prostitutky zastavil a sjednal si s ní sexuální službu.

Jak nám řekl starosta obce Petr Pípal, maximální výše pokuty je třicet tisíc korun. Strážníci teď začali kontrolovat i zákazníky před veřejnými domy. Touto cestou chce město odradit zákazníky nevěstinců. Vstoupit do nich totiž strážníci ze zákona nemůžou. Kontrolu provádí každý večer jedna hlídka.

Billboardová kampaň

To ovšem není všechno. Jako jediné město v republice proti prostitutkám rozjíždí i billboardovou kampaň. Na poutačích budou lehké dívky, u nich nápis, varující hlavně německé turisty před pouliční prostitucí a pokuta, která jim hrozí.

Jeden poutač bude umístěn na Cínovci před vjezdem do Česka. Druhý vyroste u vjezdu do Dubí do Teplic. Také prostitutky si uvědomují, že se svými službami budou mít utrum. Od billboardové kampaně si radnice slibuje, že s její pomocí prostituce z města definitivně zmizí.

TV Nova

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Píše se na Deník.cz