Zpravodajství

Gross musí vysvětlovat, kde vzal na akcie za 300 milionů

Expremiér Stanislav Gross si koupil 31 procent akcií společnosti Moravia Energo. Což ho podle týdeníku Euro mohlo přijít na zhruba 300 milionů korun. Před pár lety si přitom na koupi svého bytu musel půjčit peníze od banky a od strýčka Vika. Gross tvrdí, že i na koupi akcií si vzal úvěr. Otázkou ale je, která banka by mu tak vysokou částku půjčila. Poslanci požadují, aby Gross vše vysvětlil.

"Ten původ je tak křišťálově čistý, že prostě ani křišťál křišťálovější čistý být nemůže," takhle vysvětloval v roce 2005 tehdejší premiér Stanislav Gross, kde vzal peníze na svůj luxusní byt.

Tehdy šlo o miliony. Teď expremiér vysvětluje znovu. Zhruba před půl rokem totiž s manželkou koupil 31 procent akcií společnosti Moravia Energo. Podle odhadů by jejich tržní hodnota mohla být až 300 milionů korun. Jenže je tu hned několik jenže. Manželka o koupi nic neví.

To největší jenže asi je, že by těžko nějaká banka poskytla Grossovi tak vysoký úvěr.

Gross všechno popírá

Stanislav Gross prostřednictvím SMS popřel, že by akcie koupil za 300 milionů. Podle něj je to úplný nesmysl, že jde o 300 milionů. Cena prý byla o řád nižší a je jasné že úvěr 300 milionů by asi nikdo neposkytl

Poslanci to ale nechtějí nechat jen tak a chtějí, aby to vysvětlil. Gross je prý ochotný vše doložit kompetentním úřadům. Co se týče novinářů, nehodlá expremiér ohrozit důležitý obchod tím, že by porušil smlouvy o mlčenlivosti.

Televizní noviny

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz