Zpravodajství

Kolínská radnice vybudovala silnici, přitom pozemek není úplně její!

Kolínská radnice vybudovala silnici, přitom pozemek není úplně její!
Zdroj: TV Nova

O podivném prodeji technických služeb v Kolíně jsme vás už několikrát informovali. Po zveřejnění této kauzy se ale začali ozývat lidé, kteří mají s radnicí nepříjemné zkušenosti. Ta totiž nechala technickými službami vybudovat ve čtvrti zvané V Cihelně komunikaci za téměř půl milionu korun, aniž by byla stoprocentním vlastníkem tohoto pozemku. Navíc byl použit materiál, který této ceně rozhodně neodpovídá.

Pozemek, přes který cesta vede, má řadu majitelů a město je jen jedním z nich. Část vlastní i např.pan Hlubocký, který s vybudováním cesty jednoznačně nesouhlasil. Radnice ji přesto nechala vybudovat. Dalším jablkem sváru je pak otázka, zda byla dodržena nasmlouvaná kvalita povrchu. Komunikace měla být vybudována položením 10cm hrubého tříděného štěrku a 5cm štěrkodrtě.To se nestalo. Místo toho byl použit recyklovaný asfalt.

Město cestu přeplatilo

Za vybudování této cesty zaplatilo město 491 tisíc korun. Podle odborníků by ani původní cesta postavená z materiálu, který byl uveden ve smlouvě, nepřišla tak draho, náklady odhadují na polovinu. Obyvatelé si myslí, že jde o tunel.

Podle starosty ale finance, které byly uhrazeny za vybudování cesty jsou odpovídající. Město tedy uhradilo necelého půl miliónu korun za něco, co nedostalo. Navíc ještě někdo nejspíš ušetřil poplatky za uskladnění stavebního odpadu.

Televizní noviny

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Píše se na Deník.cz