Zpravodajství

T-Mobile zažaluje Telefónicu O2 kvůli dluhům

T-Mobile zažaluje Telefónicu O2 kvůli dluhům
Zdroj: TV Nova

Spory mezi českými telekomunikačními firmami se přiostřují. Společnost T-Mobile chce žalovat Telefónicu 02. Ta totiž dluží T-Mobilu skoro dvě miliardy korun a je na ní kvůli tomu uvalena exekuce.

Taková firma by neměla svůj majetek prodávat ani nakupovat další, dokud není dluh uhrazen. A právě na tom staví T-Mobile svou žalobu. Telefonica mu dluh nesplatila a přesto teď skoupila všechny akcie softwarové firmy Deltax.

Šest let trvající spor mezi Telefónicou a T-Mobilem se dá popsat v několika větách. T-Mobile požaduje po tehdejším Českém Telecomu poplatky za propojování hovorů v roce 2001 - celkem 900 milionů korun. I s úroky už jde o dvojnásobek. Na dveře Telefoniky proto zaklepal exekutor.

My po Telefonice chceme 1,8 miliardy korun - tvrdí v T-mobilu.

Exekuce byla zatím odložena. Do jejího úplného vyřešení ale bude Telefónice komplikovat život.

Koupě softwarové společnosti

Před několika dny oznámila společnost Telefonica O2, že koupila 100 procent akcií softwarové firmy Deltax Systems. To zvedlo T-Mobile ze židle.

Telefónica nemá právo nakládat se svým majetkem vyjma běžných obchodních transakcí a k tomu koupě celého podniku za stamiliony korun rozhodně nepatří. To je v podstatě nelegální. To míní T-Mobile.
O vysvětlení už požádal Telefoniku i exekutor.

Právníci T-mobilu teď žalobu připravují, chtějí ji podat během několika týdnů.

Televizní noviny

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Píše se na Deník.cz