Zpravodajství

Cisterna skončila v příkopě

Cisterna skončila v příkopě

Cisterna s cementem se v úterý ráno převrátila do příkopu na silnici první třídy mezi Havlíčkovým Brodem a Českou Bělou na Vysočině. Částečně zasahovala do jízdního pruhu a blokovala dopravu, kterou na frekventované trase řídili policisté.

Zdroj: TV Nova

Při vyprošťování vozidla byla silnice na Pardubice zcela uzavřená, řekl  šéf havlíčkobrodského dopravního inspektorátu Václav Pejcha.

Objízdná trasa povede přes Chotěboř, osobní přes přilehlé obce. Cisterna vezla suchý cement. Životní prostředí podle něj nebylo poškozené ani naftou z nádrží vozidla. Řidič byl lehce zraněn.

Likvidaci havárie u Kyjova ztěžuje spodní voda

K podobné nehodě, ale s ekologickými důsledky, došlo v pátek u Kyjova. Likvidaci následků ekologické havárie, která vznikla na silnici mezi Vracovem a Vlkošem u Kyjova při páteční tragické dopravní nehodě, ztěžuje spodní voda.

Při kolizi se vylilo z převrácené cisterny asi 9000 litrů bionafty. Těžba kontaminované půdy začala v pondělí, kdy bylo odvezeno asi šest nákladních aut plných zeminy. Práce se ale zastavily, protože se na dně jámy objevila spodní voda, řekla pracovnice kyjovské radnice Šárka Hauserová.

Cisterna se při kolizi převrátila do příkopu, v němž je mokřina. Voda smíchaná s naftou z něj byla odsáta. Již o víkendu se mělo začít s těžbou znečistěné půdy. Nebylo to ale možné, protože bylo třeba odsát nastupující spodní vodu.

Řidič auta zahynul

"Ve středu se na místě sejdeme s odborníky, kteří nám poradí, jak problém řešit. Zatím spodní vodu odsáváme. Chtěli bychom celé místo upravit do konce týdne," zdůraznila Hauserová.

Při nehodě se čelně srazila cisterna s naftou s protijedoucím peugeotem, který vjel do protisměru. V osobním voze zahynul devětatřicetiletý řidič, jeho o 20 let mladší spolujezdkyně utrpěla těžká zranění.

Nehodu pravděpodobně způsobil řidič peugeotu při neopatrném předjíždění, řekla mluvčí policie. Výše způsobených škod se odhaduje na milion korun.

Snídaně s Novou

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Píše se na Deník.cz