Zpravodajství

Z pěti obžalovaných jde kvůli drogám za mříže jen jeden

Z pěti obžalovaných jde kvůli drogám za mříže jen jeden

Z pašování více než sto padesáti kilogramů drog se před Vrchním soudem v Olomouci zpovídala hned pětice obžalovaných - tři Makedonci a dva Češi. Až na jednoho byli všichni osvobozeni.


Jednatřicetiletého kurýra Antonína Farkaše při jedné z cest zatkla policie s deseti kilogramy efedrinu. Právě on poté označil tři občany Makedonie jako své komplice. Senát ale jeho tvrzení neuvěřil.

"Murat a Baftiar byli pravomocně rozhodnutím soudu zproštěni obžaloby, nezbývá než je dnešním dnem z vazby propustit," řekl předseda soudu.

"V podstatě to rozhodnutí soudu je v pořádku, respektuje zákon a já jsem spokojen," říká Milan Staněk, obhájce Erkana Murata a Erdenise Baftijara.

Třetí z cizinců bude předán do Makedonie, kde byl odsouzen pro jiné drogové delikty. Policie během vyšetřování zatkla i farkašovu přítelkyni Lucii Jelínkovou. Také ona si dnes vyslechla osvobozující rozsudek.

"I u ní není spolehlivých důkazů na to, aby bylo možné uznat jí vinnou," říká Petr Angyalossi, člen senátu.

Naopak Antonínu Farkašovi soud potvrdil desetiletý trest ve věznici se zvýšenou ostrahou. Proti dnešnímu rozsudku už není možné se odvolat.

Snídaně s Novou

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Píše se na Deník.cz