Zpravodajství

Poště hrozí za zpožďování pokuta dva miliony

Poště hrozí za zpožďování pokuta dva miliony
Zdroj: TV Nova

České poště hrozí pokuta až dva miliony korun. Když totiž v květnu rozjela nový třídící uzel v Brně místo dvou starších, pošta na jižní Moravě zkolabovala. Na základě stížností zákazníků a také kritiky v médiích pak Český telekomunikační úřad zahájil vyšetřování s jasným výsledkem. Za zpoždění milionů zásilek až o 14 dnů si mohla sama Česká pošta.

Supermoderní poštovní uzel v Brně - jeho vybudování stálo přes miliardu a bude se sem svážet pošta z celé Moravy. Bylo zpožděno 10 milionů zásilek, převážně obchodních balíků, profi balíků ale i cenné psaní.

Nicméně zatímco před 70 lety koňské povozy přepravily zásilku do 7 dnů, v květnu 2007 to trvalo i 14 dní. A v rámci jednoho města?

Když chtěl například ve Zlíně někdo poslat dopis, pošta ho na druhý konec doručila až za 9 dní. Pěšky vám tato vzdálenost zabere 2 hodiny.

Pošta dokonce pozdě dodala léky smrtelně nemocnému člověku. Telekomunikační úřad problém s léky potvrdil. Pošta přiznává, že si za problémy může sama. A za to už na poště padaly hlavy. Vyměnilo se vedení uzlu a následovaly osoby, které byly přímo odpovědné.

I když je podle pošty v Brně už vše v pořádku, telekomunikační úřad chystá pokutu za selhání, které nemá obdoby. Hrozí pokuta až do výše 2 mil. Kč.

Dnes podáte, zítra dodáme, aby platil tento reklamní slogan, dohlíží na brněnský poštovní uzel krizový management. A tento stav bude trvat ještě příští měsíc.

Televizní noviny

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz