Zpravodajství

Češi, chcete obsluhovat britskou královnu?

Otevření britského pracovního trhu přineslo nejen pro české občany takřka neuvěřitelnou možnost pracovat pro samotnou královnu Alžbětu II. Královna totiž zápasí s nedostatkem personálu ve svém sídle v Buckinghamském paláci a nabírá proto komorníky a služky ze všech zemí Evropské unie.

Britští občané nemají o službu v paláci zájem kvůli příliš nízkému platu a špatným ubytovacím podmínkám. Jeden z bývalých královniných komorníků si stěžoval novinářům na nízký plat, ale zároveň uvedl: "Pro cizince z Prahy nebo Varšavy, kteří přijedou bez libry v kapse, je služba v paláci skvělá startovací příležitost. Později však spousta sloužících uteče kvůli směšně malému platu, dlouhé pracovní době a také kvůli věčnému stěhování, podle toho, do kterého venkovského sídla se královská rodina zrovna přesouvá. Neustále putování mezi Windsorem, Balmorem a Sandringhamem je velmi unavující."

Tento nejmenovaný komorník raději přešel do soukromých služeb nejen kvůli podstatně vyšší mzdě, ale také kratší pracovní době. A není zdaleka sám, kdo zběhl ze služby u královny. Letos už královský palác inzeroval zájem o nové zaměstnance v tisku celkem čtyřikrát.

Korzo
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Důležité Události

Krátká zpráva

Česko dalo Ukrajině helikoptéry a tanky, uvedl americký ministr

Ukrajinská armáda nedávno od Česka dostala bojové helikoptéry, tanky a raketové systémy. Po pondělním telekonferenčního jednání se spojenci to řekl americký ministr obrany Lloyd Austin. Hlavním tématem schůzky byla další vojenská pomoc Ukrajině, uvedl portál Defense One.

Píše se na Deník.cz