Zpravodajství

Ladislav Štaidl bojuje o Artura

Ladislav Štaidl bojuje o Artura
Zdroj: Korzo

Úspěšný skladatel, textař a v poslední době také podnikatel a spisovatel Ladislav Štaidl má starosti. Těžkou hlavu mu dělá syn Artur, kterého si má se zpěvačkou Ivetou Bartošovou.

"Je to všechno teď takové absurdní," postěžoval si Ladislav Štaidl. "Asi jako v jiných případech, kdy se rodiče dětí rozešli. A je to pro mne smutné. Se synem jsme spolu v létě byli pár dnů na dovolené. Pak šla jeho maminka do ústavu na léčení, tak pobýval u mne. A když Ivetu pustili na dva dny domů, bylo doporučeno, abych jí ho dal. A ona pak zase nastoupila do onoho léčebného zařízení a mně ho už nevrátila. Proto jsem požádal soudce o předběžné opatření. Chci, aby mi byl Artur svěřen do péče když se jeho maminka dostala do tak zoufalé situace. Ale soud to zamítl s tím, že péče a výchova syna není ohrožena. Přitom soud nemá žádnou lhůtu, do kdy musí spor rozhodnout. Syn už je v páté třídě a všechno velice vnímá."

Ladislava Štaidla mrzí ještě jedna věc. "Myslím si, že má po mně hudební vlohy, ale je škoda, že nic nedělá. Nikdo ho k tomu, aby je rozvíjel, nevede." A dodává: "Já teď vlastně vůbec nevím, kdo se o něj stará, kdo ho vychovává. Nejhorší je ta moje bezmocnost. Neumím si poradit. Čekám na verdikt soudu."

Jeho knihy jsou bestsellery
Ladislav Štaidl složil hudbu k osmdesáti televizním a celovečerním filmům, je autorem dvou set písní a textů, které psal například pro Karla Gotta. V posledních letech se vrhl na literární činnost. Jeho autobiografická knížka Víno z hroznů se v roce 2003 stala bestsellerem, stejně jako Desátý klíč, vydaný o tři roky později. Zaujala i jeho kniha rozhovorů se Zuzanou Paroubkovou.
"Nic nového teď nepíši," říká Ladislav Štaidl. "Jen budu vydávat rozšířené vydání Vína z hroznů. Té knihy se prodalo padesát tisíc kusů a pořád je o ni zájem, tak ji doplním o nové události. Jsem už starší pán, a proto dělám už jen to, co mě baví - setkávám se inteligentními lidmi, s nimiž si mám co povídat, hraji šachy, chodím hrát mariáš a velice rád se vídám se svým synem, i když to teď bohužel nefunguje. Mám rád podzim, protože nemiluji horka, a kdyby tohle roční období vydrželo do prosince, vůbec bych se nezlobil."

Korzo

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Píše se na Deník.cz