Zpravodajství

V roce 2012 možná bude první hotel ve vesmíru!

Už vás nebaví jezdit do Chorvatska? Dokonce už se nudíte při dovolené na pobřeží Karibiku či snad v divokých horách Nového Zélandu? Pak pro vás máme ten správný tip! Pravda, musíte si počkat až do roku 2012, ale mělo by to stát za to! Když si připlatíte, mohli byste strávit dovolenou v hotelu ve vesmíru. Společnost Galactic Suite Project by chtěla na oběžné dráze do roku 2012 postavit první hotel na oběžné dráze.

"Ubytování v tomto hotelu se začne prodávat již během příštího roku," řekl našemu serveru mluvčí Asociace českých cestovních kanceláří a agentur Tomio Okamura.

Vesmírným turistům se mnohdy naskytne obrázek, který si na Zemi nemají šanci vychutnat.

"Turisté budou mít možnost pozorovat východ Slunce 15krát během jednoho dne. Čas jednoho obratu komplexu kolem Země je totiž přibližně 90 minut," uvedl Okamura.

Tři dny v hotelu budou stát návštěvníky čtyři miliony dolarů. Cena obsahuje let do vesmírného hotelu a zpět a i dlouhodobá příprava ( trvající 18 týdnů) budoucího vesmírného turisty na jednom z karibských ostrovů.

Podrobnosti ohledně vesmírného cestování naleznete ZDE

Na ISS už byli turisté

V současnosti má v nabídce vesmírnou turistiku jen americká společnost Space Adventures, která ve spolupráci s ruskou kosmickou agenturou Roskosmos "vozí" turisty na mezinárodní vesmírnou stanici ( ISS). „Cena jedné letenky činí 20 milionů dolarů ( cca 400 milionů korun )," uvedl Okamura.

Levný Branson

V roce 2009 chce zahájit lety také společnost Virgin Galactic britského miliardáře Richarda Bransona. Ta plánuje vysílat do vesmíru vždy současně šest turistů, přičemž každého z nich výlet vyjde podle předběžných plánů již pouze na 200 000 dolarů ( 4,48 milionů korun).

Do vesmíru se tak budou moci podívat i lidé, kteří se neřadí k multimilionářům. Lze si tak představit, že Vladimír Remek bude mít českého následovníka např. z řad bankéřů či jiných lukrativních profesí.

Již nyní si mohou rezervovat vesmírné dobrodružství lidé jak v Británii, tak v zahraničí. Například v Německu od července přijímá první objednávky cestovní kancelář Designreisen.

Nezahálejí ani Číňané

Komerční lety do kosmu se chystá nabídnout také Čínský národní kosmický úřad ( CNSA). "Zatím není upřesněn termín zahájení prodeje turistům, nicméně Čína se již v roce 2003 stala třetí zemí na světě, která dokázala vyslat kosmonauta do vesmíru ve vlastním stroji," dodal Okamura.

Nova.cz

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Píše se na Deník.cz