Zpravodajství

V ulicích Liberce řádil žhář!

V ulicích Liberce řádil žhář!
Zdroj: HZS

Liberečtí policisté pátrají po neznámích vandalech, kteří zapalují automobily. Po jejich nočním řádění v centru města zůstaly milionové škody. Hasiči si stěžují, že pyromané neřádili v centru města poprvé. Jen v tomto měsíci museli v dané lokalitě zasahovat hned třikrát. Policisté ale už prý mají určité stopy.

Partička se zřejmě posilnila v některém z místních podniků, aby o sobě o dvě hodiny později dala opět vědět.

Škodovky a bagr

Hasiči nejprve kolem 01:30 vyjížděli k požáru dvou osobních aut v Sokolské ulici. "Hořela tam stará škodovka a forman," řekl operační důstojník libereckých hasičů. Zhruba o hodinu později likvidovali podobný oheň v Ruprechtické ulici. "Volali nás k požáru auta, na místě se pak ukázalo, že jde o bagr," dodal hasič.

Jen v případě bagru žháři způsobili milionovou škodu. Stroj byl totiž téměř nový. Že jde pravděpodobně o tytéž pachatele, na to ukazuje třeba i to, že ohořelé vraky leží na ose, která vede od nočních zábavních podniků ve městě.

Víkendové požáry nejsou ničím neobvyklým

Kriminalisté jsou pyromanům na stopě. Mají svědectví, která by jejich řádění mohla zastavit.

Podobné požáry nejsou hlavně o víkendech v Liberci žádnou výjimkou, žháři ale většinou ničí plastové kontejnery s tříděným papírem. Jen za poslední měsíc tu hasiči zasahovali již třikrát.

Televizní noviny

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Píše se na Deník.cz