Zpravodajství

Varování meteorologů: déšť může zvednout hladiny řek!

Varování meteorologů: déšť může zvednout hladiny řek!

Páteční obloha nevěstí nic dobrého. Sváteční počasí svádí spíš do postele k pohádkám. Po celý den totiž bude obloha přikrytá šedou dekou a příroda nám pošle také vydatnou porci deště. A to zejména v západních Čechách. Právě pro tuto část republiky vydali meteorologové varování.


Týká se především Karlovarského a Ústeckého kraje. Vlivem vydatných srážek by tu hladiny řek místy mohly dosáhnout prvního stupně povodňové aktivity, což znamená bdělost. Varování platí až do sobotního odpoledne.

Spadne až 50 mm srážek

Během následujících 24 hodin očekávají meteorologové v severozápadních Čechách trvalé deště, které zasáhnou zejména horské a podhorské oblasti. Napršet může až 50 milimetrů srážek. K dešti se navíc přidá vítr, který bude zesilovat.

Vzestup hladin řek hrozí zejména v povodí Ohře a Bíliny, kde by mohl být dosažen i první stupeň povodňové aktivity. Hrozí rozvodnění toků, zatopení sklepů a níže položených míst.

Vyhlídky na příští dny

Zároveň s tímto varováním ale meteorologové mají i dobré zprávy. Déšť by měl během soboty ustávat a hladiny řek se poklidně vrátí do svých koryt. Obloha se začne protrhávat a v neděli se dočkáme i sluníčka.

V sobotu má být ještě oblačno až zataženo. Na severozápadě republiky místy sprchne, jinak bude pršet jen ojediněle. Na teploměru najedeme až 15 stupňů. Během sobotního odpoledne se pak začne obloha od jihovýchodu protrhávat a čeká se ustávání srážek.

V neděli to bude na výlet

Pokud vám počasí zhatí sobotní plány na výlet do přírody, přesuňte je na neděli. To se nebesa umoudří, a i když po nich sem tam přepluje mrak, má být většinou polojasno, bez deště s teplotami do 18 stupňů.

Nový týden pak začne modrou oblohou a rtuť v teploměru došplhá až na 19 stupňů.

Nova.cz

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz