Zpravodajství

Varování meteorologů: déšť může zvednout hladiny řek!

Varování meteorologů: déšť může zvednout hladiny řek!

Páteční obloha nevěstí nic dobrého. Sváteční počasí svádí spíš do postele k pohádkám. Po celý den totiž bude obloha přikrytá šedou dekou a příroda nám pošle také vydatnou porci deště. A to zejména v západních Čechách. Právě pro tuto část republiky vydali meteorologové varování.


Týká se především Karlovarského a Ústeckého kraje. Vlivem vydatných srážek by tu hladiny řek místy mohly dosáhnout prvního stupně povodňové aktivity, což znamená bdělost. Varování platí až do sobotního odpoledne.

Spadne až 50 mm srážek

Během následujících 24 hodin očekávají meteorologové v severozápadních Čechách trvalé deště, které zasáhnou zejména horské a podhorské oblasti. Napršet může až 50 milimetrů srážek. K dešti se navíc přidá vítr, který bude zesilovat.

Vzestup hladin řek hrozí zejména v povodí Ohře a Bíliny, kde by mohl být dosažen i první stupeň povodňové aktivity. Hrozí rozvodnění toků, zatopení sklepů a níže položených míst.

Vyhlídky na příští dny

Zároveň s tímto varováním ale meteorologové mají i dobré zprávy. Déšť by měl během soboty ustávat a hladiny řek se poklidně vrátí do svých koryt. Obloha se začne protrhávat a v neděli se dočkáme i sluníčka.

V sobotu má být ještě oblačno až zataženo. Na severozápadě republiky místy sprchne, jinak bude pršet jen ojediněle. Na teploměru najedeme až 15 stupňů. Během sobotního odpoledne se pak začne obloha od jihovýchodu protrhávat a čeká se ustávání srážek.

V neděli to bude na výlet

Pokud vám počasí zhatí sobotní plány na výlet do přírody, přesuňte je na neděli. To se nebesa umoudří, a i když po nich sem tam přepluje mrak, má být většinou polojasno, bez deště s teplotami do 18 stupňů.

Nový týden pak začne modrou oblohou a rtuť v teploměru došplhá až na 19 stupňů.

Nova.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Důležité Události

Krátká zpráva

Polský prezident přijel na Ukrajinu. Čeká ho proslov v parlamentu

Polský prezident Andrzej Duda přijel v sobotu do Kyjeva. Očekává se, že se v neděli stane první hlavou státu, která vystoupí v ukrajinském parlamentu od doby, kdy Rusko 24. února napadlo Ukrajinu. "Pan prezident se ve svém projevu jistě odkáže na polsko-ukrajinskou historii, ale především vzdá hold těm, kteří bojují za obranu Ukrajiny a bojují za Evropu," prohlásil šéf prezidentského úřadu pro mezinárodní politiku Jakub Kumoch. Dudu čeká také osobní jednání s prezidentem Volodymyrem Zelenským. Jde o třetí návštěvu polského prezidenta na Ukrajině. Prezidentská kancelář o tom informovala v tiskové zprávě.

Krátká zpráva

Severní Korea hlásí "pozitivní trend" v boji proti covidu, případy horečky klesají

Státní média v Severní Koreji dnes oznámila “pozitivní trend“ ve vývoji epidemie covid-19. Poprvé za téměř 10 dní, od doby, kdy Severní Korea přijala opatření v boji proti šíření nákazy, klesly denní případy "horečky" (jak je toto onemocnění v zemi oficiálně označováno) pod 200 000 případů. Prvního nakaženého Severní Korea přiznala 12. května a v současné době eviduje zhruba 2,5 milionu nakažených. Se symptomy onemocnění už zemřelo skoro 70 lidí.

Krátká zpráva

Zelenskyj: Válku na Ukrajině může ukončit pouze diplomacie

Válka na Ukrajině může být vyřešena pouze prostřednictvím "diplomacie", řekl podle BBC v televizním projevu prezident Volodymyr Zelenskyj. V rozhovoru pro národní televizi naznačil, že jeho země by mohla na bojišti Rusko porazit, ale dodal, že válka může být definitivně zastavena pouze "u jednacího stolu". Jednání podle něj nebudou snadná, protože ani jedna strana se nechce ničeho vzdát. Ruské tiskové agentury tvrdí, že poslední schůzka se konala téměř před měsícem, 22. dubna.

Píše se na Deník.cz