Zpravodajství

Porodníci přivedli na svět osmikilové miminko

Porodníci přivedli na svět osmikilové miminko
Zdroj: TV Nova

V Rusku se narodilo obří miminko. Holčička váží téměř osm kilogramů. Překvapení rodiče už mají jedenáct dětí. Všechna se ale narodila v průměrné váze. Podle lékařů za tak vysokou porodní váhou může být například to, že matka trpí cukrovkou nebo vede nezdravý životní styl.

Malá velká Naďa přišla na svět císařským řezem. Takového cvalíka rodiče opravdu nečekali. Doma navíc mají už osm dcer a tři syny.

Průměrná váha novorozenců je přitom něco přes tři kilogramy. Maminka Nadi prý ale snědla, co jí přišlo pod ruku. Výsledkem byla holčička s váhou sedm a tři čtvrtě kilogramu.

Cvalíci i v našich porodnicích

Nezvykle velké děti se ale rodí také u nás. Před rokem a půl překvapil porodníky v ostravské nemocnici téměř šestikilový Vojtíšek.

A miminko o ještě větší váze se narodilo před čtyřmi lety v Karlových Varech. Zuzanka totiž vážila šest kilogramů a měřila padesát sedm centimetrů.

Podle lékařů je velká váha miminek způsobena prostými genetickými faktory, také cukrovkou matky nebo nadměrným příjmem potravy. Nadměrně velké děti se podle odborníků rodí zkrátka stále častěji. ětšinou se časem srovnají s ostatními dětmi, ale někdy také ne. Důkazem může být například hokejista Jaromír Jágr. Teď je to kus chlapa, ale mezi obry patřil i jako novorozeně. Měřil padesát sedm centimetrů a vážil 5,05 kg.

Zřejmě největší dítě se narodilo v roce devatenáctset padesát pět v Itálii. Byl to chlapec a vážil přes deset kilogramů.

Televizní noviny

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz