Zpravodajství

Na Semilsku soupeřili řidiči traktorů

Do Příkrého u Semil se v sobotu sjely traktory, traktůrky a nejrůznější zemědělská popojíždědla. Čekal je tam náročný terénem, který prověřil nejen schopnosti strojů, ale i umění řidičů. Vítěz ji zdolal za něco málo přes 3 minuty. Nejpomalejšímu to trvalo téměř 11 minut.

Traktoristé před startem pečlivě prohlédli své stroje, cvičně natočili motory a na poslední chvíli ještě dolaďovali drobnosti.Mnozí řidiči na trať přímo vystřelili.

Byla to fuška

Couvání mezi pneumatikami menším strojům nedělalo problémy, horší to měly velké traktory. Ty se mezi gumy jen tak tak vešly. Následoval sprint s kolečkem plným hnoje a mlácení cepem. Pak přišel kámen úrazu, průjezd bahnem a stoupání do kopce.

Přestože motory jely na plné obrátky,kola se neustále protáčela, stroje se pomalu propadaly do bahna. Kolosy to zvládly hravě, zato traktůrky tu zůstávaly viset.

Do cíle dojela většina závodníků, jejich tváře však pod vrstvou bahna byly k nepoznání.

Televizní noviny
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Důležité Události

Krátká zpráva

Česko dalo Ukrajině helikoptéry a tanky, uvedl americký ministr

Ukrajinská armáda nedávno od Česka dostala bojové helikoptéry, tanky a raketové systémy. Po pondělním telekonferenčního jednání se spojenci to řekl americký ministr obrany Lloyd Austin. Hlavním tématem schůzky byla další vojenská pomoc Ukrajině, uvedl portál Defense One.

Píše se na Deník.cz