Zpravodajství

Dva chodci zemřeli při nehodách na Mělnicku

Dva chodci zemřeli při nehodách na Mělnicku
Zdroj: TV Nova

Prodloužený víkend se co do počtu mrtvých na silnicích zapíše do policejních statistik jako tragický. V sobotu večer zaplatili životem dva chodci na Mělnicku.

Dvě minuty po sedmé hodině večerní přijalo operační středisko v Mladé Boleslavi výzvu k výjezdu z linky 112. "V obci Libiš na Mělnicku došlo ke srážce ženy s osobním vozem. Na místo vyjela rychlá lékařská pomoc z Neratovic, Policie ČR a Hasičský záchranný sbor," řekla našemu serveru mluvčí středočeských záchranářů Nina Šeblová.

O výpomoc byla také požádána Letecká zdravotnická záchranná služba z Prahy. Vrtulník byl ale od nehody odvolán, protože pacienta bohužel na místě podlehla mnohočetným zraněním. "Lékař konstatoval smrt přibližně sedmdesátileté ženy," doplnila mluvčí.

Pár minut před jedenáctou hodinou večer vyjížděli záchranáři znovu. V obci Obříství na Mělnicku srazil osobní vůz chodce.

"K nehodě vyjela rychlá lékařská pomoc z Mělníka a Policie ČR. Jednatřicetiletý muž bohužel zemřel na následky mnohočetných poranění, která se neslučovala se životem," řekla Šeblová.

Nova.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Důležité Události

Krátká zpráva

USA plánují v dohledné době ponechat v Evropě 100 000 vojáků

Očekává se, že USA plánuje v dohledné budoucnosti rozmístit v Evropě 100 000 vojáků, pokud Rusko nebude eskalovat a ohrožovat Švédsko a Finsko nebo členy NATO, uvedlo CNN s odkazem na několik amerických představitelů. Počty by se mohly dočasně zvýšit, pokud NATO v Evropě uskuteční více vojenských cvičení, popřípadě by USA mohly přidat další základny, pokud se v Evropě změní bezpečnostní situace. Plány jsou zvažovány po čtvrtečním setkání vojenských velitelů NATO v Bruselu.

Krátká zpráva

Z Azovstalu měli odejít všichni obránci, tvrdí ruská média

Ruský ministr obrany Sergej Šojgu oznámil Vladimiru Putinovi, že k 20. květnu byli z Azovstalu evakuováni všichni ukrajinští bojovníci, uvedla agentura RIA Novosti. Celkem se mělo jednat o 2 439 bojovníků pluku Azov a dalších ukrajinských obránců operujících na území Azovstalu. Šojgu informoval ruského prezidenta Vladimira Putina o dokončení operace a úplném osvobození Azovstalu a města Mariupol od ukrajinských obránců.

Píše se na Deník.cz