Zpravodajství

Mrtvola muže ležela v kanále

Mrtvola muže ležela v kanále
Zdroj: TV Nova

V kanálech žijí potkani, občas se podzemské prostory stanou dočasným příbytkem pro bezdomovce. Smutný pohled se naskytl v pátek večer hasičům v Litovli, kteří z kanálu vyprostili tělo 51letého muže. Našemu serveru to sdělila mluvčí olomouckých policistů Jitka Dolejšová.

"Lékaři nezjistili na těle muže známky cizího zavinění," uvedla Dolejšová. Podle ní ale není jisté, zda muž spáchal sebevraždu.

"Stejně tak se mohlo jednat o nešťastnou náhodu," řekla mluvčí. Podle ní budou policisté více vědět až po výsledcích soudní pitvy.

"Nejdříve na místo nehody přijeli hasiči, kteří tělo mrtvoly vyprostili," uvedla Dolejšová. "Po příjezdu na místo zjistili, že v kanálové vpusti bez ochranné kovové mříže je hlavou dolů zaklíněný muž, který již nejeví známky života," upřesnila mluvčí.

Pokud byla smrt muže náhoda, potvrzuje se, že na kanály by se šlapat nemělo. Pod povrchem totiž i v hloubce devíti metrů na lidi čekají prostory velikosti malé tělocvičny. Výkaly lákají některé hlodavce, např. potkani jsou v kanálech jako doma.

Nova.cz

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Píše se na Deník.cz