Zpravodajství

Počasí v říjnu: víc deště a nižší teploty

Kdo ještě nezkontroloval svůj šatník na podzim a zimu, měl by tak udělat co nejdřív. Teplé oblečení se totiž brzo bude hodit. Podle nejnovější předpovědi meteorologů bude totiž říjen teplotně pod průměrem, zato srážek spadne víc, než kolik je v tomto ročním období v Česku obvyklé. Ke konci měsíce pak může na horách déšť přecházet ve srážky sněhové.

Z první říjnové dekády bude vybočovat pondělí. To má být podle meteorologů ještě oblačno až polojasno a beze srážek. Teploty se vyšplhají až ke 21 stupňům Celsia. V dalších dnech už ale přibude mraků a přidají se častější přeháňky nebo déšť, uvádějí meteorologové v předpovědi na svém webu.

Tak to bude přibližně do soboty 6. října. Obloha se v tomto období protrhá na polojasno, jen po ránu se kraj zahalí mlhou. Takové počasí by mělo vydržet pravděpodobně do počátku následujícího týdne.

Noční teploty se během první říjnové dekády budou klouzat mezi 12 až šest stupni, v druhé polovině tohoto období klesnou na osm až dva stupně, píší meteorologové. Nejvyšší denní teploty budou kromě 1. října 14 až 20 stupňů Celsia, v druhé polovině období už jen deset až 16 stupňů Celsia.

Na obloze se to bude střídat

Od 11. do 20. října pak má být obloha zpočátku oblačná až zatažená, občas s deštěm nebo s přeháňkami, postupně slibují meteorologové spíš oblačno až polojasno a srážky už jen místy. Noční teploty budou mezi osmi až dvěma stupni, nejvyšší denní devět až 15 stupňů.

Na horách první sníh

Poslední říjnová dekáda by měla přinést zpočátku polojasno, jen po ránu se můžou vyskytovat místy mlhy nebo nízká oblačnost. V závěru měsíce má být oblačno až zataženo s deštěm, na hory pošle příroda první porci sněhu. Noční teploty se mají pohybovat mezi pěti až minus jedním stupněm Celsia, nejvyšší denní budou sedm až 13 stupňů Celsia.

Nova.cz

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Píše se na Deník.cz