Zpravodajství

Na Opavsku hořel vepřín, umírala selata

Na Opavsku hořel vepřín, umírala selata
Zdroj: TV Nova

Opavští hasiči v noci zasahovali u požáru vepřína. V Dolních Životicích začala hořet střecha odchovny selat. V objektu bylo v tu dobu asi 80 zvířat. Hasiči vyděšená zvířata z vepřína evakuovali. Několik z nich se jim ale zachránit nepodařilo.

Hasičské jednotky přijely k hořícímu k vepřínu krátce po půl jedné ráno. Původně si mysleli, že hoří hromada smetí, na místě ale zjistili, že je v plamenech střecha vepřína.

Pod troskami umírala selata

Požár napáchal rozsáhlé škody, narušil konstrukci střechy. Ta se následně zřítila na několik selat. Pod troskami zůstalo asi deset prasat. Na místě zahynula.

Ve vepříně bylo ještě uvězněno dalších několik desítek živých zvířat, které museli hasiči i zaměstnanci z vepřína okamžitě evakuovat. Hasiči museli vyrazit mříž a asi sedmdesát prasat evakuovali.

Požár šetří policie

Přesné příčiny požáru se zatím vyšetřují. S největší pravděpodobností se jedná o zkrat elektrického vedení. Cizí zavinění policie vyloučila. Požár způsobil škody za tři sta tisíc korun.

Televizní noviny
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Důležité Události

Krátká zpráva

Na Pražském okruhu havaroval kamion. Zablokoval dopravu

Na Pražském okruhu havaroval v úterý odpoledne poblíž Zličína kamion. "Nehoda i zásah blokují dopravu," informovali pražští hasiči. "Na místě nejsou žádní zranění," sdělil policejní mluvčí Jan Daněk. Okolo půl šesté odpoledne je místo průjezdné jedním pruhem. Při další úterní nehodě kamionu na dálnici D0 se u Černého Mostu také nikdo nezranil. "Místo je nyní průjezdné," řekl k této nehodě mluvčí Daněk krátce po 17. hodině.

Píše se na Deník.cz