Zpravodajství

Vandal zničil fotbalové hřiště, polil ho žíravinou

Vandal zničil fotbalové hřiště, polil ho žíravinou
Zdroj: TV Nova

Statisícovou škodu napáchal na fotbalovém hřišti v Modré na Děčínsku vandal. Hlavní hrací hřiště polil žíravinou a úplně tak zničil travnatý povrch. Klubu teď nezbylo nic jiného, než hřiště uzavřít a celé ho předělat. Pokud navíc žíravina kontaminovala i hlínu, může oprava vyjít až na půl milionu.

Látka dlouho a pracně pěstěný trávník úplně spálila. "Buď přijdou vyfrézovat drážky a dá se nová tráva. Bude-li se to rozlézat dál, tak se bude celé hřiště renovovat," řekl naší televizi sekretář klubu Jiskra Modrá, Ladislav Michalec.

Renovace by stála velký peníz

A právě toho se vedení fotbalového klubu obává. Miliony korun a úsilí, které do něj vložilo, by přišly vniveč. Samotná renovace celého hřiště by přišla na 450 tisíc korun. Klub je navíc na začátku nové fotbalové sezony a ztráta hracího hřiště pro něj může být klíčová.

"Pro nás jako pro tým je to strašné oslabení, protože naše hřiště jednička je kvalitnější než dvojka," řekl fotbalista klubu Antonín Čapek.

Nemají kde hrát

A právě tam budou muset hráči dlouhé týdny hrát. Samotní fotbalisté i manažeři klubu ale mají jasno, kdo za útokem na hrací plochu stojí.

Celým případem se teď začala zabývat i děčínská policie. V současné době probíhá šetření pro spáchání trestného činu poškozování cizí věci. A pachateli hrozí až jeden rok. Jedno je ale jisté. Hráči místního klubu si na jednom ze svých hřišť dlouho nezahrají.

Televizní noviny

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Píše se na Deník.cz