Zpravodajství

Lupič škrtil servírku a ukradl 100 tisíc

Lupič škrtil servírku a ukradl 100 tisíc

Hernu přímo v centru Jihlavy přepadl v neděli večer zatím neznámý lupič. Podle prvních informací si odnesl asi sto tisíc korun.

Zdroj: TV Nova

V centru Jihlavy včera těsně před půl šestou policisté zabezpečují okolí jedné z místních heren, kterou před několika minutami přepadl maskovaný muž.

"Byl maskovaný, měl mikinu přes obličej," popisuje Jaroslav Bílek, tiskový mluvčí policie Jihlava.

Mladá žena utrpěla při přepadení těžký šok a nejméně do zítřka zůstane pod dohledem lékařů.

Muž, zřejmě gambler, měl ženu svalit na zem a tam ji škrtit. Podobné problémy tu prý bývají téměř na denním pořádku.

"Policie po pochateli pátrá," dodává Bílek. Pokud ho policisté dopadnou, hrozí mu až 2 roky vězení.

ÚOOZ zadržel pět podezřelých z loupeží

Policisté z Útvaru pro odhalování organizovaného zločinu (ÚOOZ) zadrželi ve čtvrtek dalších pět podezřelých z loupežných přepadení a vloupávání do firem. Policie je viní nejméně ze 34 skutků - 19 vloupání a 15 loupežných přepadení s předběžnou škodou nejméně 22 milionů korun.

Informovala o tom mluvčí ÚOOZ Blanka Kosinová. Policisté podle Kosinové činnost skupiny monitorovali více než rok a tři z celkem osmi podezřelých zadrželi letos v lednu přímo při přepadení ředitele jihočeské firmy. Ti jsou od ledna stíháni vazebně a nyní jejich případ projednává českobudějovický soud.

Zbylých pět zadržených pochází podle mluvčí z Loun, Prahy, Českých Budějovic, Roudnice nad Labem a Litoměřic, policie je zadržela na několika místech. Při domovních prohlídkách u nich byly nalezeny střelné zbraně, větší množství nábojů, chladné zbraně a další věci.

Trestné činnosti se podle Kosinové dopouštěli po celých Čechách, převážně v Jihočeském kraji a severních Čechách, a to minimálně od roku 2003. K vloupáním si vybírali firmy, kde byly mimo jiné trezory.

Buď je otevřeli na místě, nebo si je odnesli s sebou a po jejich otevření se jich zbavovali většinou tak, že je hodili do řeky nebo rybníka. Do akcí chodili ozbrojeni a podle svědků by se nezdráhali zbraně v krizové situaci použít.

V jednom případě přepadli sběratele starožitných věcí a odcizili mu unikátní vzácnou knihu měděných rytin. Podle soudních znalců je hodnota knihy historicky nevyčíslitelná a pravděpodobně již není na území České republiky.

Snídaně s Novou

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz