Zpravodajství

V Praze hořel již třetí autobus

V Praze hořel již třetí autobus
Zdroj: TV Nova

Další linkový autobus pražských dopravních podniků začal při jízdě hořet. A to v podvečer v Praze 8. V tu chvíli v něm byly dvě desítky pasažérů. Za poslední měsíc je to již třetí podobná nehoda.

Zdroj: TV Nova

Nad Prahou se vznášela oblaka černého dýmu. Hasiči v tu chvíli k požáru teprve jedou.

Po příjezdu už hasiči věděli, že autobus se zachránit nedá. Z oken šlehaly plameny. Ve voze jelo asi 20 cestujících. Naštěstí si ale plamenů řidič autobusu včas všimnul. Zastavil a všichni stačili bezpečně utéct.

Autobus začal hořet od motoru. Potom se plameny rozšířily na celý autobus. Vyšetřovatelé se přiklání k variantě, že šlo o závadu na palivovém systému.

Škoda na autobusu je odhadována na 5 milionů korun.

Za poslední měsíc je to již třetí podobná nehoda u vozového parku pražských dopravních podniků.

V polovině září vybuchl jednomu z autobusů v Kobylisích chladič. O pouhý den později hořel autobus ve čtvrti Kamýk.

V září hořel autobus na Novodvorské

Zdroj: TV Nova

Autobus MHD číslo 215 hořel v Praze i 17. září na křižovatce ulic Novodvorská a Durychova. "Řidič byl upozorněn svým kolegou, takže zastavil a všichni cestující v pořádku vystoupili," řekl vyšetřovatel pražských hasičů Vladimír Polanecký. Při předešlém výbuchu chladiče autobusu v Praze 8 se zranilo pět cestujících. 

Požár autobusu 215 zapříčinilo podle vyšetřovatele poškození systému elektrické instalace v kombinaci s palivovým systémem. Hořela motorová část vozu. Z autobusu také unikala nafta, kterou hasiči likvidovali.

Požár byl podle Polaneckého nahlášen ve tři čtvrtě na devět, hasiči zásah ukončili po půl desáté. Patnáct minut byl uzavřen jeden jízdní pruh v ulici Novodvorská. Škodu na autobusu odhadl vyšetřovatel na 120.000 korun.

V neděli praskla hadička chladícího systému, pět žen mělo opařené a od chladicí kapaliny poleptané nohy.

Nova.cz, TV Nova

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Píše se na Deník.cz