Zpravodajství

Kubiceho zpráva pokračuje

Kubiceho zpráva o prorůstání organizovaného zločinu do státního aparátu má své pokračování. Další díl nazvaný Žížala vytvořili opět detektivové z Útvaru odhalování rganizovaného zločinu. Zločin podle nich stále ohrožuje státní zprávu. Rozruch však nová zpráva vyvolala tím, že kritizuje některé novináře a politiky.

"Organizovaný zločin už do státní zprávy vstoupil," s tím Jan Kubice přišel před volbami 2006. Žalobci Vrchního státního zastupitelství

ho však následně označili za neprůkazné. Kubiceho útvar ale nyní v nové zprávě nazvané Žížala tvrdí: měli jsme pravdu, zločin státní správu ohrožuje.

"Zpráva je tajná, je pouze pro vnitřní potřebu," říká mluvčí ÜOOZ Blanka Kosinová. 

Organizovaný zločin ohrožuje státní zprávu následujícími způsoby: získává zkorumpované úředníky, destabilizuje státní správu, vyrábí na ně kompromitující materiály.

Zpráva také ostře kritizuje exministra vnitra a poslance Františka Bublana. Šířil prý nepravdy o činnosti policistů ÚOOZ už jako ministr vnitra.Detektivové z UOOZ si kvůli informacím o Bublanovi znepřátelili své nadřízené.

Takzvaná Žížala také kritizuje některé novináře za to, jak neobjektivně informují o ÚOOZ. Policisté tvrdí, že klíčovou roli má bývalá Bublanova mluvčí Radka Kovářová, nyní zaměstnaná v deníku Právo.

Kubice čelí velkému tlaku na odstoupení, dokonce dostal v minulých měsících dvě důtky. Sám naznačil , že do konce roku možná odejde.

Televizní noviny

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz