Zpravodajství

Kubiceho zpráva pokračuje

Kubiceho zpráva o prorůstání organizovaného zločinu do státního aparátu má své pokračování. Další díl nazvaný Žížala vytvořili opět detektivové z Útvaru odhalování rganizovaného zločinu. Zločin podle nich stále ohrožuje státní zprávu. Rozruch však nová zpráva vyvolala tím, že kritizuje některé novináře a politiky.

"Organizovaný zločin už do státní zprávy vstoupil," s tím Jan Kubice přišel před volbami 2006. Žalobci Vrchního státního zastupitelství

ho však následně označili za neprůkazné. Kubiceho útvar ale nyní v nové zprávě nazvané Žížala tvrdí: měli jsme pravdu, zločin státní správu ohrožuje.

"Zpráva je tajná, je pouze pro vnitřní potřebu," říká mluvčí ÜOOZ Blanka Kosinová. 

Organizovaný zločin ohrožuje státní zprávu následujícími způsoby: získává zkorumpované úředníky, destabilizuje státní správu, vyrábí na ně kompromitující materiály.

Zpráva také ostře kritizuje exministra vnitra a poslance Františka Bublana. Šířil prý nepravdy o činnosti policistů ÚOOZ už jako ministr vnitra.Detektivové z UOOZ si kvůli informacím o Bublanovi znepřátelili své nadřízené.

Takzvaná Žížala také kritizuje některé novináře za to, jak neobjektivně informují o ÚOOZ. Policisté tvrdí, že klíčovou roli má bývalá Bublanova mluvčí Radka Kovářová, nyní zaměstnaná v deníku Právo.

Kubice čelí velkému tlaku na odstoupení, dokonce dostal v minulých měsících dvě důtky. Sám naznačil , že do konce roku možná odejde.

Televizní noviny
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Důležité Události

Krátká zpráva

Německem otřásá skandál. EU volá po sankcích proti bývalému kancléři

Bývalý německý kancléř Gerhard Schröder se zřejmě brzy objeví na sankčním seznamu Evropské unie v souvislosti s válkou na Ukrajině. Požadavek se ozývá z Evropského parlamentu. Důvodem jsou silné vazby, které Schröder má na Rusko a jeho prezidenta Vladimira Putina. Zřejmě i z tohoto důvodu přišel o některé finanční výhody, které doposud měl. Spolkový sněm mu vzal všechny výhody s výjimkou renty a osobní ochranky.

Píše se na Deník.cz