Zpravodajství

Češi si mohou dovolit více zlata a stříbra

Češi si mohou dovolit více zlata a stříbra

Po dlouhých deseti letech v Česku opět ožil trh s drahými kovy. Český puncovní úřad letos poprvé zaznamenal rapidní nárůst zájmu o zlato a další cenné kovy. Podle zlatníků si Češi mohou šperky dovolit víc než kdykoli předtím.


Na nedostatek práce si v těchto měsících nemohou stěžovat v českém puncovním úřadu. Jeho pracovníci do začátku letošního roku označkovali nezvyklé množství drahých kovů.

Rapidní nárůst počtu opuncovaných šperků zaznamenali pracovníci úřadu i u dalších cenných kovů. Stříbra označili více než devět tun, což je o dvě tuny více než loni. Ještě větší zájem je o platinu.

"Letos se vracíme na úroveň pět let zpátky a doufáme, že to bude trvalejší stav," říkají.

Trh s drahými kovy žene kupředu stále se zvyšující kupní síla obyvatel.

Zvyšují se platy. Silná koruna. To všechno nahrává tomuto trendu.

Nemalou měrou se ale na celkovém odbytu šperků podílejí i turisté. Ti navštěvují česká klenotnictví stále častěji.

V dalších letech by trh s cennými kovy mohl stále růst. Pokud by tomu tak bylo, počet prodaných šperků by se mohl dostat až na úroveň z roku 1997. To byl počet opuncovaných šperků největší v historii.

Snídaně s Novou
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Důležité Události

Krátká zpráva

Při požáru nemocnice v Senegalu zahynulo 11 novorozenců

Při požáru na neonatologickém oddělení nemocnice Mame Abdou Aziz Sy Dabakh ve městě Tivaouane, asi 120 km východně od hlavního města Dakaru zemřelo 11 novorozenců, oznámil ve středu bez dalších podrobností na svém Twitteru senegalský prezident Macky Sall. K podobnému incidentu došlo koncem dubna ve městě Linguere na severu země, kdy při požáru v nemocnici zemřeli čtyři novorozenci. Starosta města označil jako příčinu požáru technickou závadu na klimatizační jednotce v porodnici.

Krátká zpráva

Německo se dohodlo s USA na koupi zkapalněného plynu

Německo se dohodlo s USA na nákupu zkapalněného zemního plynu. Informaci zveřejnila tisková služba americké společnosti Sempra Energy, která uvedla, že by prodala asi 2,25 milionu tun plynu ročně.

Píše se na Deník.cz