Zpravodajství

Sharon a Ozzy Osbourneovi se dohodli na sebevraždě

Sharon a Ozzy Osbourneovi se dohodli na sebevraždě
Zdroj: Sony BMG

Rocker Ozzy Osbourne potvrdil rozhodnutí své manželky Sharon skončit dobrovolně se životem v případě onemocnění vážnou chorobou. Sharon k tomu dospěla, když byla svědkem utrpení svého otce Dona Ardena, který onemocněl Alzheimerovou nemocí a zemřel v 81 letech letos v červenci.

Sharon, která je v současnosti jednou z porotkyní soutěže The American Idol, u nás vysílanou jako Česko hledá SuperStar, oznámila, že spolu s manželem hodlají podstoupit dobrovolnou smrt v okamžiku, kdy by jim hrozilo podobné degenerativní onemocnění, na které letos zemřel Sharonin otec.

"Oba jsme stoprocentně přesvědčeni o prospěšnosti eutanazie," prohlásila nyní. "Pokud bychom Ozzy nebo já onemocněli chorobou, která zasahuje mozek, odletíme do Švýcarska, kde se provádí asistovaná smrt za přítomnosti lékaře. Pokud by někdo z nás dostal Alzheimera, prostě zmizíme a je to vyřešeno. Sešli jsme se kvůli tomu s dětmi, abychom jim sdělili svoje přání, a všichni souhlasili. Neumím si představit, že by někdo z nás měl projít tím, co zažil můj otec. A nemůžeme to udělat ani našim dětem. Můj otec se nesmírně rychle změnil v pouhou skořápku toho, co býval. Prý je tato choroba dědičná, takže při prvních známkách toho, že mne potkala, chci být z té bídy vysvobozená."

Sharon především chce uchránit trápení jejich tři děti, Aimee, Kelly a Jacka. "To rozhodnutí nás částečně zbavilo strachu ze smrti. Zároveň ho považuji za poslední dar z lásky našim dětem," dodala Sharon.

Korzo
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Důležité Události

Krátká zpráva

Oklahoma schválila nejpřísnější protipotratový zákon v USA

Oklahomští zákonodárci schválili nejpřísnější protipotratový zákon v USA. Kriminalizuje všechny interrupce s výjimkou ohrožení života ženy. A také znásilnění či incestu, kterými se však musí zabývat orgány činné v trestním řízení. Zákon bude platit okamžitě, až ho podepíše guvernér, který tak hodlá učinit v nejbližších dnech.

Píše se na Deník.cz