Zpravodajství

Na zámku Kynžvart řádil zloděj

Státní zámek Kynžvart zažil v noci z pondělí na úterý vloupání. Pachatel vylomil zámek tamní hájovny, která stojí v objektu zámku, a pokoušel se ukrást uschované nářadí pracovní firmy. Zloděje však zachytil elektronický zabezpečovací systém. Stačil však ukrást nářadí za 100 tisíc Kč, uvedl pro nova.cz tiskový mluvčí Národního památkového ústavu Zdeněk Musil.

Pachatel byl systémem okamžitě zaregistrován, do dvou minut byla na místě ostraha, během čtvrt hodiny byl na místě i kastelán a policie, popsal Musil.

Pachatel však stačil utéct. Po jeho stopě se vydal policejní pes, policie případ vyšetřuje. Do čtyř do rána se sledovala stopa v parku.  Odhadovaná škoda na nářadí firmy se odhaduje na 100 tisíc korun.

V tomto případě zabránil větší škodě z krádeže dobře fungující bezpečnostní systém. Pachatel však stačil uprchnout z místa činu.
Národní památkový ústav používá krom klasických forem ostrahy i celou řadu elektronických systémů napojených na centrální pult ostrahy Policie České republiky, uvedl pro nova.cz Musil.

Nova.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Důležité Události

Krátká zpráva

Německem otřásá skandál. EU volá po sankcích proti bývalému kancléři

Bývalý německý kancléř Gerhard Schröder se zřejmě brzy objeví na sankčním seznamu Evropské unie v souvislosti s válkou na Ukrajině. Požadavek se ozývá z Evropského parlamentu. Důvodem jsou silné vazby, které Schröder má na Rusko a jeho prezidenta Vladimira Putina. Zřejmě i z tohoto důvodu přišel o některé finanční výhody, které doposud měl. Spolkový sněm mu vzal všechny výhody s výjimkou renty a osobní ochranky.

Píše se na Deník.cz