Zpravodajství

VIDEO: Hřebejk dnes zavolal naposledy U mě dobrý!

VIDEO: Hřebejk dnes zavolal naposledy U mě dobrý!

Na pražském Smíchovském nádraží dnes v podvečer klapla poslední klapka nové komedie Jana Hřebejka U mě dobrý. Režisér spolu se scenáristou Petrem Jarchovským se vrátili ke knížkám spisovatele Petra Šabacha, které jim vynesly divácké ovace už s Pelíšky nebo Pupendem.


Hlavní roli už po několikáté Hřebejk obsadil Bolkem Polívkou, po boku Valašského krále si zahrála téměř výhradně pánská sestava od Borise Hybnera, přes Jiřího Schmitzera až po ve filmech poslední dobou málo obsazovaného Miroslava Vladyku. Pány doplňují pouze dvě herečky Lenka Vlasáková a Simona Babčáková.

Má to být komedie bez přívlastku
Příběh byl původně zasazen do konce osmdesátých let, duo Hřebejk-Jarchovský jej ale posunulo o pár let dále, do roku 1993. "Je tam taková parta, která hraje mariáš a v tom mariáši se mimo jiné také hlásí U mě dobrý," objasňuje režisér, odkud se vzal název filmu. „Je to  bajka o tom, že si lidi mají pomáhat," shrnul film Petr Jarchovský a k žánru dodal: "Je riziko říkat dopředu, že to bude sranda. To posoudí až diváci..." Posudku se ale tvůrci dočkají až v polovině května. Do té doby na něm bude Hřebejk pracovat ve střižně.

Jak se točí u Hřebejka
Atmosféra na natáčení byla velmi uvolněná. Tu z koutu zazněl vtip, tu si Bolek Polívka začal zpívat, tu a tam se projevil vybroušený pozorovací talent Borise Hybnera, který napodoboval pohyby svých hereckých kolegů. Přesto byl celý štáb neustále ve střehu a čekal na pokyny režiséra. Scéna, kdy Bolek Polívka vejde s Borisem Hybnerem do lokálu a dává si drink, zatímco na něj banda štamgastů kuje pikle, se točila z několika úhlů, a tak měla technická část štábu napilno. "Já někdy říkám u mě dobrý, ale zkusíme to ještě lepší," komentoval natáčení Jan Hřebejk.
Nova.cz

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Píše se na Deník.cz