Zpravodajství

Reklamní materiály místo do schránky putovaly do sběru

Vynalézavost některých český podnikavců nezná mezí. Naše televize odhalila podvod, který nemá obdoby. Jeho aktérem se stal největší distributor reklamních materiálů u nás, společnost Česká distribuční. V reportáži vám ukážeme záběry, jak firma místo distribuce vozí ještě čerstvě vytištěné reklamní letáky rovnou do sběru.

Září 2007 - sklad České distribuční: Z tiskárny sem najíždějí vozy plné nových katalogů obchodních řetězců Ikea, Tesco, Interspar a dalších. České distribuční zaplatili za jejich roznos. Místo aby je ale roznesla, putují letáky přímo do sběru.

Ze záběrů, které se podařili natočit našemu reportérovi Jiřímu Hynkovi vyplývá, že ještě zabalené palety jsou okamžitě odváženy do sběrny papíru na Proseku.

Její vedoucí jak jinak popírá a ničem prý neví.

Skrytě natočené záběry ukazují, že zaměstnanci sběrny palety rozbalují a papír třídí. Následně jej odvážejí na další zpracování do jedné stavební firmy za Prahou.

To, že máme usvědčující záběry vedoucího sběrny ale překvapilo.

Obchodní řetězce, zákazníky společnosti Česká
Distribuční, naše informace šokovaly. Například IKEI prý bylo divné, že řada lidí si stěžovala, že nedostala její katalogy na příští rok.

Česká distribuční nejprve nereagovala, pak ale pochybení připustila. Tvrdí, že pochybili jen jednotliví zaměstnanci. Poškozené firmy se ale chtějí bránit, hodlají podat žalobu a trestní oznámení.

Televizní noviny

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Píše se na Deník.cz