Zpravodajství

VIDEO: Podívejte se, jak Mamma Mia! přivolá Abbu

VIDEO: Podívejte se, jak  Mamma Mia! přivolá Abbu

Plakát na show inspirovanou švédskou čtveřicí ABBA mohou diváci vidět na mnoha místech světa najednou. Po osmi letech existence tento muzikálový poutník přijede i do Prahy, aby zde svými deseti představeními potěšil příznivce legendární Abby.


Muzikál ale nekopíruje osudy členů švédské skupiny, jak by se podle názvu show mohlo zdát. Mamma Mia! si pouze vybrala z abbácké bohaté diskografie dvaadvacet kousků, které začlenila do  příběhu nevěsty, která se v předvečer své svatby snaží vypátrat, kdo je jejejím pravým otcem. To vše se odehraje v kulisách malého řeckého ostrovu.

Muzikál je nápadem Catherine Atherine Johnson, hudba i texty ale složila dvojice Benny Andersson a Bjorn Ulvaeus. Režijní  vedení projektu je prací Phyllidyho Lloyda a choreografie Anthonyho Van Laasta. Tisková zpráva pro úplnost dodává, že o kostýmy a scénu se postaral Mark Thompson, o světla Howard Harrison. Zvukovou stránku představení vytvořili Andrew Bruce a Bobby Aitken, hudební aranžmá a dirigentský dohled zaštítil Martin Koch.

 

TV Nova

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz