Zpravodajství

Erotické inzeráty nabízí i děti

Na stránkách středečního vydání deníku Aha se objevily inzeráty na placené linky, které nabízí erotickou zábavu s dívkami, které jsou podle odborníků ještě děti. Deník těmito inzeráty zřejmě porušil zákon. Středeční vydání již začala prověřovat policie.

Středeční vydání deníku Aha nabízí na straně jedenáct seznámení, mimo jiných i dívka, která nápadně připomíná dítě.

V textu dívka nabízí jen nezávazné dopisování pomocí sms zprávy.

Pak už jde ale tvrdě na věc. "Mám ráda sex, takže bych chtěla někoho, kdo se rád miluje a nemá při něm žádné zábrany," napsala dívka.

Pokud je dívka skutečně nezletilá, může se jednat o trestný čin ohrožení mravnosti, kuplířství a ohrožení výchovy. Firma, která inzerát zadávala se ale nařčení brání.

Podle ní jsou použité fotografie jsou z veřejně přístupného portálu. Dále firma prý nepředpokládala, že na veřejných portálech se vyskytují osoby mladší patnácti let.

Dívka tedy zřejmě ani netuší, že inzeruje erotickou linku

Trestného činu se ale přitom může dopouštět právě i člověk, který na inzerát odpoví.

Pochybení ze strany vydavatele deníku připustil i ředitel inzerce.

Ten nám k případu řekl: „Máme systém, kdy kolegyně kontroluje ty inzeráty. Kontroluje text a obnaženost dívek, ale možná ji uniklo, že dámy by mohly být mladší patnácti let. Připouštím, že tady je zřejmě chyba."

Středeční vydání deníku Aha zkoumá už i policie, kterou jsme na inzerát upozornili. Výsledky policejního šetření by měly být známy do konce října.

Televizní noviny
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Důležité Události

Píše se na Deník.cz