Zpravodajství

Kauza Česká distribuční nabývá na obrátkách

Kauza podvodů s roznosem reklamních letáků v Česku nabírá na obrátkách. Jak jsme už včera odhalili, společnost Česká distribuční, u které si roznos objednaly největší obchodní řetězce v zemi, vozila letáky rovnou do sběru. Případ ale nekončí, v jedné severočeské sběrně objevila obchodní inspekce tuny dalších čerstvých letáků určených k distribuci a poškozeným došla trpělivost.

Sběrna papíru obec Kryry na Lounsku. Česká obchodní inspekce zde objevuje tisíce čerstvých letáků obchodního domu Tesco.

"Na letácích bylo zítřejší datum, měli jít teda do distribuce," řekl Marek Novák z obchodní inspekce.

Sedm tun letáků ukryli zaměstnanci pod modré plachty

Letáky se do sběrny dostaly ze společnosti Česká distribuční, Tesco jí přitom za jejich rozvoz zaplatilo. Firma sama tvrdí: „Pochybili naši zaměstnanci."

Sama Česká distribuční si během středy část letáků ze sběrny zase odvezla. Už včera jsme ukazovali záběry ze skryté kamery v Praze. Z nich vyplývá, že společnost místo roznášení ihned ještě tuny zabalených palety letáků firem Tesco, IKEA, Interspar a dalších odvážela do pražské sběrny papíru na Proseku. To, že máme usvědčující záběry vedoucího sběrny překvapilo.

Ze sběrny letáky putovaly například do Brandýsa nad Labem. Jedna ze stavebních firem je drtila a použila do izolací.

Poškození už na Českou distribuční i chystají žaloby

Obchodní řetězce, zákazníky společnosti Česká distribuční, naše informace šokovaly. Například IKEI prý bylo divné, že řada lidí si stěžovala, že nedostala její katalogy na příští rok.

Případem se zabývá také policie, chce začít s prvními výslechy.

Televizní noviny

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Píše se na Deník.cz