Zpravodajství

Čoika zase řádila u Folmavy, zabavila zboží za 5 milionů!

Čoika zase řádila u Folmavy, zabavila zboží za 5 milionů!

Až do večera zabavovala ve středu Česká obchodní inspekce padělky v tržnici u hraničního přechodu Folmava. Stánky byly doslova nacpané falzifikáty.V Německu totiž měli státní svátek, a tak se trhovci náležitě připravili. Nakonec ale přišli o zboží asi za 5 milionů korun.

Zdroj: TV Nova

Brzy odpoledne se inspektoři a po nich i cizinecká policie vydali do tržnice asi se 40 stánky. Akce se bohužel neobešla bez násilí. Na místě došlo k napadení dvou pracovníků ČOI, kteří byli vyvlečeni ze stánku. Prodejci si totiž kontrolorů rychle všimli a snažili se jim co nejvíc bránit v práci, nakonec rezignovali.

Trhovci vzali roha

Trhovci okamžitě zavřeli své stánky a rozutekli se. Inspektoři obsadili čtyři stánky. V nich našli padělky za miliony korun.

Na místě zajistili značkový textil klasických značek Puma, Nike apod. Vedle oblečení se našlo i dětské zboží s motivy chráněnými ochrannou známkou a spousta padělků bot, kabelek a pásků i spodního prádla.

Hodinářská dílnička

Překvapením byla minidílnička, kde trhovci upravují hodinky podle
nejnovějších katalogů firem a kde nechyběly ani napodobeniny záručních listů.

Od začátku roku zajistili inspektoři v celé zemi zboží asi za 235 milionů korun. V kontrolách hodlají pokračovat i v budoucnu.

Snídaně s Novou

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz