Zpravodajství

Dvouměsíční chlapeček zemřel, zřejmě pod vodou!

Dvouměsíční chlapeček zemřel, zřejmě pod vodou!

Pražští kriminalisté vyšetřují od středečního večera záhadnou smrt teprve dvouměsíčního chlapečka. Domnívají se, že nezemřel přirozenou smrtí, ale má na ní podíl jeden z rodičů.

Zdroj: TV Nova

Ve středu večer matka dítěte oznámila policistům, že dvouměsíčního Filípka nakojila. Za dvě hodiny prý nejevil známky života. Informaci o smrti dítěte potvrdila TV Nova pražská policejní mluvčí Eva Miklíková.

Zdroj: TV Nova
 

Podle záchranářů ale bylo dítě po smrti nejméně 12 hodin. Chlapec byl ve velmi zanedbaném stavu. V jeho plících se prý našla čistá voda. Z toho lze usuzovat, že se chlapeček pravděpodobně utopil.

Policisté hned ve středu odvezli oba rodiče k výslechu. Ti měli ještě druhé dítě, které je teď v péči sociální pracovnice.

Sousedi v domě v Mirotické ulici rodinu příliš neznají. Nastěhovala se tam totiž asi před měsícem.

Je po pitvě, obvinění nepadlo

Lékaři  provedli soudní pitvu dvouměsíčního chlapce, který zemřel ve středu večer v Praze 4, žádné obvinění zatím ale nevznesli. "V této chvíli nemůžeme sdělit žádné další podrobnosti. Vyšetřování stále probíhá. Další informace budeme znát nejspíš během pátku," řekla nám mluvčí pražské policie Eva Miklíková. Policisté začali případ prověřovat proto, že si přivolaný lékař nebyl jistý, zda dítě zemřelo bez cizího zavinění.

O tom, že chlapec zemřel, informovala záchrannou službu pětadvacetiletá žena. V telefonátu podle Miklíkové uvedla, že si šla lehnout, a když se po dvou hodinách probudila, dítě už nežilo. Protože si však přivolaný lékař nebyl jistý příčinnou jeho smrti, zavolal na místo i policisty. 

Nova.cz, TV Nova

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Píše se na Deník.cz