Zpravodajství

Babí léto se na chvíli vrátí, s novým týdnem přijde pravý podzim!

Víkend klepe na dveře, pokud mu hodláte otevřít s plánem na výlet, budou se vám hodit informace o dění na obloze. Jaké jsou tedy vyhlídky? Směle plánujte, bude to více méně poslední šance užít si slunečného počasí v barvami zalité přírodě. "Příští týden pak přijde velký teplotní skok a na horách už čekáme srážky sněhové," řekla serveru nova.cz meteoroložka Dagmar Honsová.

Blížící se víkend bude posledním teplým a slunečným víkendem. Kdo se touží nadýchat čerstvého vzduchu a rozhlédnout se v prostoru, měl by rozhodně vyrazit. Pátek bude ještě oblačný až zatažený a neobejdete se bez deštníku. "Teploty se ale vyšplhají na příjemných 16 až 20 stupňů," doplnila Dagmar Honsová.

Návrat babího léta

Už v sobotu se probudíme do krásného dne a meteorologové hlásí návrat babího léta v plné parádě. Z postele nás vytáhne modrá obloha a sluníčko. "Ranní ptáčata sice zastihnou mlhy, nízké teploty od 6 do 2 stupňů a místy se vyskytnou přízemní mrazíky. Přes den ale sluníčko vyžene teploty na snesitelných 13 až 17 stupňů," řekla nám Honsová.

Sobotní pohoda na obloze bude pokračovat i v neděli. "Vzhledem k jasné obloze ale musíme počítat s nízkými ranními teplotami, ty se budou pohybovat v rozmezí od 5 do 1 stupně a opět se místy vyskytnou ranní mrazíky, přes den pak teploty vystoupí na 13 až 17 stupňů," doplnila Honsová.

Od středy pravý podzim

S novým týdnem ale přijdou změny. "V pondělí a v úterý bude babí léto vrcholit. Po oba dny nás stále čeká modré nebe, sluníčko a teploty od 13 do 17 stupňů. Na jihu Moravy očekáváme dokonce až 19 stupňů. Jen místy může slabě sprchnout," řekla nám Dagmar Honsová.

Ranní mrazíky a na horách sníh

Středa ale přinese razantní změny. Obloha se zakaboní a výrazně se ochladí. "Ráno nás už čekají teploty kolem nuly, to znamená opět přízemní mrazíky, na horách už budou teploty dokonce pod nulou," doplnila Honsová.

Přes den se nám budou hodit deštníky a hlavně teplé kabáty. Rtuť v teploměru se líně doplazí maximálně na 10 stupňů a přidá se déšť. "Na horách už díky teplotám pod nulou čekáme srážky sněhové nebo smíšené," řekla Honsová.

Výhledově už pak změny nečekejte. Podzimní ráz počasí se nás chytne a už se nepustí.

Nova.cz

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Píše se na Deník.cz