Zpravodajství

V Čestlicích u Prahy se zřítil jeřáb, dva mrtví dělníci!

K tragédii došlo ve čtvrtek krátce po 13. hodině v Čestlicích v okrese Praha - východ. Při stavbě akvaparku se tam zřítil třicetimetrový jeřáb. Zahynuli dva dělníci. "Třetí byl s těžkým úrazem páteře přepraven letecky do střešovické nemocnice," řekla našemu serveru mluvčí záchranářů Tereza Janečková.

"K neštěstí došlo při montáži jeřábu, dva muži, kteří montáž prováděli zemřeli," potvrdila našemu serveru mluvčí středočeské policie Jana Žďárská. Očitý svědek popsal nehodu tak, že ocelová konstrukce se "s ohromným rachotem, který trval desítky vteřin, zřítila tak, jako by padala Eiffelovka".

Lékař už neuměl pomoci

Podle mluvčí středočeské záchranky Terezy Janečkové zemřel jeden dělník okamžitě při neštěstí, druhého se záchranáři marně snažili oživit.

"Na místě byli těžce zranění tři muži. Dva z nich podlehli svým zraněním přímo na místě. Jednoho z těchto dvou mužů záchranáři resuscitovali, obnovit jeho základní životní funkce už nebylo možné. Lékař konstatoval smrt," řekla nám Janečková.

Podle našich informací stál třetí muž v době neštěstí na rameni jeřábu, a když se řítil k zemi, stihnul uskočit do jímky s bahnem. Zachránil si tak život.

Zraněný dělník má zřejmě poraněnou páteř. Pacient se podrobil operaci. "Je v kritickém stavu a lékaři se mu pokoušejí zachránit život," uvedla mluvčí střešovické nemocnice Iva Ruskovská. Podle ní muže ohrožuje především rozsáhlé krvácení, které mu poranění způsobila.

Příčinu zřícení jeřábu určí až znalecké posudky

Prostor uzavřela policie, která neštěstí vyšetřuje. "Policie má podezření na spáchání trestného činu ublížení na zdraví, šetření stále probíhá. Budou přizváni pracovníci z inspektorátu bezpečnosti práce a soudní znalec z oboru stavebnictví. Příčinu zřícení jeřábu určímě na základě jejich posudků," řekla nám policejní mluvčí Jana Žďárská.

Nova.cz

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Píše se na Deník.cz