Zpravodajství

Auto zmasakrovalo divoká prasata

Auto zmasakrovalo divoká prasata

Ke kuriozní dopravní nehodě došlo večer u Třebechovic na Královéhradecku. Řidič osobního auta projížděl kolem kukuřičného pole, ze kterého najednou vyběhlo na silnici sedm divokých prasat. Muž se zřejmě lekl, zazmatkoval a řízení se mu vymklo z rukou.

Zdroj: TV Nova

Na místo nehody hned dorazili hasiči. Prudký náraz nepřežila bachyně a jedno sele. Řidič vyvázl naštěstí bez zranění. Jeho auto odneslo střet s divokými prasaty rozbitým nárazníkem, sklem a kapotou.

Zbylá selata pobíhala zmateně po vozovce, zřejmě hledala matku. Silnice ale není příliš frekventovaná, a tak k další nehodě naštěstí už nedošlo.

Nejvíce mrtvých na Moravě

Na silnicích jižní a střední Moravy letos sice poklesl počet nehod, zahynulo na nich ale o 83 lidí více než ve stejném období loni. O bezmála 280 osob vzrostl i počet zraněných účastníků kolizí.

Podle vedoucího jihomoravské dopravní policie Leoše Tržila je situace děsivá, ale logické vysvětlení pro tak velký nárůst počtu mrtvých není.

 Na silnicích kontrolovaných brněnskou policejní správou dohlížející na Jihomoravský kraj, část Vysočiny a Zlínského kraje se letos zatím stalo 21.074 nehod, což je o 1274 méně kolizí než loni. Zahynulo ale 210 lidí, tedy téměř o polovinu více než ve stejném období roku 2006.

Statistiky jsou podle policistů překvapivé. Ukazují, že dříve všeobecně rozšířené poznatky k nehodovosti již neplatí. Smrtelné nehody se například již nestávají v rizikových úsecích, ale v místech, kde se kolize nestala celá léta.

Mezi opilci za volantem už nefigurují mladí lidé s "čerstvým" řidičským průkazem, ale zkušení motoristé ve věku od 30 do 35 let. Není už pravdou, že se jezdí příliš rychle. Počet nehod způsobených rychlou jízdou se výrazně snižuje. Větším problémem je nedání přednosti.

"Dopravně-bezpečnostních akcí přibývá. V republice má jižní Morava snad nejvíce potrestaných řidičů za přestupky," řekl Tržil. Nepříznivý vývoj může být podle něj výsledkem uplynulé velmi mírné zimy a také stále houstnoucího silničního provozu. Například česko-slovenský dálniční hraniční přechod letos v obou směrech odbavil 5,3 milionu aut, tedy o milion více než loni.

Ve snaze zmírnit nepříznivý vývoj bylo rozhodnuto, že jednotlivá okresní ředitelství budou dělat mnohem častěji kontrolní bezpečnostní akce podle potřeb svého regionu.

Tržil chce zintenzivnit jednání se správou a údržbou silnic, kraji a radnicemi o opravách silnic, obnově zničeného dopravního značení a vytváření různých opatření zklidňujících dopravu.

Snídaně s Novou

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Píše se na Deník.cz