Zpravodajství

Pálivá omáčka spustila teroristický poplach

Hrnec pálivé chilli omáčky byl příčinou poplachu, který byl vyhlášen v londýnské čtvrti Soho. Lidé v ulici si mysleli, že štiplavý kouř pochází od biologické zbraně.

Požárníci v ochranných oděvech a s dýchacími přístroji byli přivoláni do ulice D'Arblay a promptně začali evakuovat celé okolí. Nakonec skupinka zvláštních jednotek prorazila v sedm večer dveře restaurace Thai Cottage, odkud se zdálo, že zabijácký kouř vychází. Jaké bylo ale jejich překvapení, když zjistili, že zdrojem štiplavého kouře je hrnec se 4,5 litry pálivé chilli omáčky. V restauraci se totiž připravoval pokrm Nam Prik Pao a omáčka, která se při přípravě užívá, obsahuje hodně pálivých chilli papriček, které ale musejí být připálené. Kouře, který se při přípravě uvolnil, se nadýchalo několik kolemjdoucích, kteří poté zavolali požárníky.

"Asi ve čtyři hodiny odpoledne jsem si všimla policie, která zatarasovala ulici, a netušila jsem, co se děje. Pak mi zavolal šéf a řekl, že mám odejít z budovy, protože došlo k nějakému chemickému útoku. Víte, my jsme totiž Thajci a na vůni chilli papriček jsme prostě zvyklí," řekla reportérům BBC Supranee Yodmuangová, manažerka restaurace. Mluvčí Scotland Yardu potvrdil, že "ulice byla zatarasena po dobu tří hodin, kdy hledali původ zápachu."

Korzo
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Důležité Události

Krátká zpráva

Zástupci Finska a Švédska podali přihlášky do NATO

Švédský velvyslanec u NATO Axel Wernhoff a jeho finský protějšek Klaus Korhonen ve středu krátce po osmé hodině ráno předali v centrále Severoatlantické aliance přihlášky svých zemí do NATO, informovala švédská stanice SVT. Ty předtím podepsali ministři zahraničí obou zemí. Schválit je nyní musí všech 30 členů. Turecko už dříve avizovalo, že bude proti.

Krátká zpráva

Kanada plánuje zakázat Putinovi a dalším členům ruské vlády vstup do země

Kanadský senát v úterý navrhl změnu zákona o přistěhovalectví a ochraně uprchlíků (IRPA), který by umožnil zakázat vstup všem osobám podléhajícím kanadským sankcím i jejich rodinným příslušníkům. "Zákaz vstupu blízkých spolupracovníků a klíčových stoupenců Putinova režimu, včetně těch, kteří jsou zodpovědní za tuto nevyprovokovanou agresi, je jedním z mnoha způsobů, jak činíme Rusko odpovědným za jeho zločiny," uvedl podle Reuters v prohlášení kanadský ministr veřejné bezpečnosti Marco Mendicino.

Píše se na Deník.cz