Zpravodajství

Pálivá omáčka spustila teroristický poplach

Hrnec pálivé chilli omáčky byl příčinou poplachu, který byl vyhlášen v londýnské čtvrti Soho. Lidé v ulici si mysleli, že štiplavý kouř pochází od biologické zbraně.

Požárníci v ochranných oděvech a s dýchacími přístroji byli přivoláni do ulice D'Arblay a promptně začali evakuovat celé okolí. Nakonec skupinka zvláštních jednotek prorazila v sedm večer dveře restaurace Thai Cottage, odkud se zdálo, že zabijácký kouř vychází. Jaké bylo ale jejich překvapení, když zjistili, že zdrojem štiplavého kouře je hrnec se 4,5 litry pálivé chilli omáčky. V restauraci se totiž připravoval pokrm Nam Prik Pao a omáčka, která se při přípravě užívá, obsahuje hodně pálivých chilli papriček, které ale musejí být připálené. Kouře, který se při přípravě uvolnil, se nadýchalo několik kolemjdoucích, kteří poté zavolali požárníky.

"Asi ve čtyři hodiny odpoledne jsem si všimla policie, která zatarasovala ulici, a netušila jsem, co se děje. Pak mi zavolal šéf a řekl, že mám odejít z budovy, protože došlo k nějakému chemickému útoku. Víte, my jsme totiž Thajci a na vůni chilli papriček jsme prostě zvyklí," řekla reportérům BBC Supranee Yodmuangová, manažerka restaurace. Mluvčí Scotland Yardu potvrdil, že "ulice byla zatarasena po dobu tří hodin, kdy hledali původ zápachu."

Korzo

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Píše se na Deník.cz