Zpravodajství

Babička se opila a ztratila vnoučka v lese

Pití u babiček se nevyplácí. Zvláště když mají hlídat malého vnuka. Přesvědčila se o tom čtyřiačtyřicetiletá žena z Brumova-Bylnice na Zlínsku, která se po hádce s manželem vydala opilá na výlet se svým dvouletým vnukem Filipem. Žena však upadla, zůstala ležet v lese a vnuka ztratila. Nova.cz o tom informovala zlínská policejní mluvčí Jana Bartíková.

Čtyřiačtyřicetiletá žena z Brumova-Bylnice se rozhodla se svým vnukem odejít z chatky na Holém vrchu ve čtvrtek kolem sedmé hodiny večer. Pohádala se prý se svým manželem a dala vědět dvaadvacetileté dceři, že se vrací domů, uvedla Bartíková.

Když dlouhou dobu nešla, rodina jí telefonovala, ale mobil byl nedostupný. Proto se dcera i s partnerem rozhodli ženu i s dítětem hledat.

Opilá babička daleko nedošla

Kolem půlnoci našli babičku úplně opilou v lesním porostu u chaty v sousedství. Filípek tam ale nebyl a nikdo netušil, kde je. Babička se ho prý snažila najít, ale to se jí nepodařilo. Rodina se tedy obrátila s prosbou o pomoc na zlínskou policii.

Zásah komlikovala tma a déšť

Do pátrací akce se zapojily desítky policistů, hasičů i dobrovolníků. Akci komplikovalo počasí. Všude byla naprostá tma a kvůli dešti nemohl být nasazen ani vrtulník, protože to nedovolovaly vzletové podmínky, uvedla pro náš server Bartíková..

Batole našel jeden ze slavičínských policistů s rodiči asi kilometr a půl od chatek před půl třetí hodinou ráno. Spal v křoví. Policista ho uslyšel, když se chlapec začal probouzet a plakal. Okamžitě zavolali lékaře, který Filípka prohlédl a všechny uklidnil. Dítě bylo v pořádku a rodiče si ho vzali domů.

Nova.cz

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Píše se na Deník.cz