Zpravodajství

Policista udělal k jednomu případu dva posudky

Policista udělal k jednomu případu dva posudky
Zdroj: TV Nova

Na lavici obžalovaných dnes u Okresního soudu v Plzni usedl 55letý policejní expert Miloslav Myslík. Žalobce ho viní ze zneužití pravomoci veřejného činitele. Policista měl údajně dojít ke dvěma rozdílním závěrům při vyšetřování vraždy v Rozněvicích na Plzeňsku. Jednou jako policejní expert, podruhé jako soudní znalec, který vypracoval posudek pro obhajobu.

Vše začalo vraždou. Muž zabil manželku proudem a

narafičil to tak, aby si kriminalisté mysleli, že šlo o nešťastnou náhodu tím, že do vany hodil zapnutý fén.

Mezi vyšetřovateli byl i Miroslav Myslík. Také na základě jeho práce se podezřelý dostal k soudu. Objevil se tady ale i Myslík - jako expert obhajoby, který předložil diametrálně odlišný posudek.

Podle kolegy, který vypovídal, měl technik pořídit podklady, na základě kterých byla policejní expertiza vypracována. Myslík se ale obhajoval, že k případu se pořádně dostal až jako expert obhajoby.

Myslíkovi prý vadilo, že kriminalisté předali fén ke zkoumání až po pěti dnech. To už prý nebylo možné přesně určit, jestli fén ve vodě vůbec byl. Vrah byl přesto odsouzen k 11 letům vězení. Policista byl zatím postaven mimo službu.

Případ policejního experta se bude se před plzeňským soudem znovu projednávat 4. prosince

Televizní noviny
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Důležité Události

Krátká zpráva

Severní Korea hlásí "pozitivní trend" v boji proti covidu, případy horečky klesají

Státní média v Severní Koreji dnes oznámila “pozitivní trend“ ve vývoji epidemie covid-19. Poprvé za téměř 10 dní, od doby, kdy Severní Korea přijala opatření v boji proti šíření nákazy, klesly denní případy "horečky" (jak je toto onemocnění v zemi oficiálně označováno) pod 200 000 případů. Prvního nakaženého Severní Korea přiznala 12. května a v současné době eviduje zhruba 2,5 milionu nakažených. Se symptomy onemocnění už zemřelo skoro 70 lidí.

Krátká zpráva

Zelenskyj: Válku na Ukrajině může ukončit pouze diplomacie

Válka na Ukrajině může být vyřešena pouze prostřednictvím "diplomacie", řekl podle BBC v televizním projevu prezident Volodymyr Zelenskyj. V rozhovoru pro národní televizi naznačil, že jeho země by mohla na bojišti Rusko porazit, ale dodal, že válka může být definitivně zastavena pouze "u jednacího stolu". Jednání podle něj nebudou snadná, protože ani jedna strana se nechce ničeho vzdát. Ruské tiskové agentury tvrdí, že poslední schůzka se konala téměř před měsícem, 22. dubna.

Píše se na Deník.cz