Zpravodajství

Prodej technických služeb: O Kolín se zajímá policie

Prodej technických služeb: O Kolín se zajímá policie
Zdroj: TV Nova

O město Kolín se začala zajímat policie. Důvodem je připravovaný prodej Technických služeb, o kterém právníci v našich předchozích reportážích prohlašovali, že vše nasvědčuje tomu, že byl spáchán trestný čin. Tento názor podporuje i analýza, kterou nechali vypracovat opoziční zastupitelé Kolína.

Podle ní jsou prodej a následná smlouva města s technickými službami na 25 let jsou tak nevýhodné, že město přijde o miliardu korun.

Náhodná souhra podivných rozhodnutí kolínské radnice, nebo jde o trestný čin při prodeji 75% podílu technických služeb za nezvykle výhodných podmínek předem vybrané společnosti? To teď vyšetřuje policie.

Někteří si myslí, že město nepochybilo. Policie se k případu zatím vyjadřovat nechtěla. Zástupce ředitele nám ale potvrdil, že vše se intenzivně prošetřuje.

Až po té starosta Kolína připustil, že policie prodej technických služeb vyšetřuje
„Jsem obdržel dopis, ve kterém PČR žádá o předložení některých dokladů," řekl starosta Kolína Jiří Buřič (ČSSD).

Opoziční zastupitelé Kolína teď žádají jediné, ihned zastavit prodej.

I smlouva města s technickými službami na 25 let uzavřená těsně před prodejem, je prý podezřelá.

Podle odpůrců prodeje jde o unikát, který Kolín za dobu své existence nepamatuje. Navíc je vše doprovázeno házením mrtvol zvířat před domy lidem, kteří prodej kritizují.

Pokud Kolín odprodá podíl v technických službách, opoziční zastupitelé okamžitě podají trestní oznámení na každého radního a zastupitele, který transakci schválil.

Více už video z Televizních novin!

 

Televizní noviny

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz