Zpravodajství

Rímský: Paní Jiráskovou mám moc rád!

Rímský: Paní Jiráskovou mám moc rád!
Zdroj: TV Nova

Pavla Rímského můžete už nějakou dobu vídat v seriálu Ulice. V Pojišťovně štěstí ztvární syna oblíbené hospodyně paní Kekulové, který žije v Americe. Jan Kekula se vrátí, ale zůstat se rozhodne ne kvůli své matce. Pavla Rímského jsme vyzpovídali během natáčení.

Co bylo prvotním impulzem k tomu, abyste nabídku vystupovat v třetí řadě seriálu Pojišťovna štěstí přijal?
Ty hlavní impulzy byly dva. Jednak nabídka od pana režiséra Adamce, která mě moc potěšila, jednak to, že budu „partneřit" se svojí bývalou paní ředitelkou a kolegyní, herečkou Jiřinkou Jiráskovou, kterou mám moc rád.
Povězte nám něco o atmosféře během natáčení.
Atmosféra byla velmi příjemná. Všichni kolegové, s kterými jsem se potkal, byli úžasní. Většinu z nich dobře znám, tak jsem si tam připadal jako doma. Pan režisér Adamec, ačkoliv jsme spolu nikdy předtím nepracovali, byl taky velmi příjemný.
Charakterizujte trochu vaši seriálovou postavu. Nakolik se - co se povahových vlastností týká - liší od Pavla Rímského v civilu?
No, abych to zase všechno neprozradil...Je to takovej chlapík, o kterým se tam pořád mluví a on jednou opravdu přijede. Je to synátor z Ameriky...Asi se ode mě liší dost podstatně, ale to mě na tom právě baví.
Pod jakým dojmem jste se definitivně rozhodl pro hereckou kariéru? Co bylo ve vašem případě spouštěcím mechanismem?
Co mě k tomu vedlo... Nějak zvyk, protože u nás to bylo v rodině. Můj otec je, nebo tedy byl, divadelní režisér, takže jsem to tak nějak považoval za samozřejmou věc...
Jak vzpomínáte na studia brněnské JAMU?
Velice dobře. Já jsem tam byl v krásný éře lidí, špičkových herců, kteří jsou dneska povětšinou v Praze, v brněnských divadlech, ale i jinde. Ta éra byla úžasná.
Jaké divadlo či divadelní soubor se vám nejvíce zapsal „pod kůži"? Kde jste vystupoval nejraději?
To je složité. Jednak rád vzpomínám na éru královéhradeckého divadla v období, kdy tam režíroval pan režisér Grossmann a pan režisér Krofta a pan režisér Mirek Krobot. A potom asi na éru - sice jenom tříletou, ale zato takovou vrcholnou - činoherního studia v Ústí nad Labem. Pak jsem rád hostoval v Divadle v Dlouhé. Bylo by toho hodně...
Na co se rád podíváte v televizi? Preferujete nějaký specifický žánr?
Mně to dnešní televizní schéma vůbec nevyhovuje, protože já jsem velký filmový fanda. Mám rád příběhy a jsem schopen koukat na pět filmů denně - když mám volno a mám ty filmy k dispozici. Takže mě ten systém, který dneska ve všech televizích funguje, tedy, že večer jsou zábavné pořady a různé reality show pochybné úrovně, moc nebaví. Já jsem filmový fanda. Mám rád dobré filmy. Je mi úplně jedno, jestli je to komedie, tragédie, detektivka nebo kovbojka. Mám zkrátka rád dobré filmy, žánr pro mě není podstatný.
Co podle vás odlišuje Pojišťovnu od ostatních českých seriálů? Čím v pozitivním slova smyslu vybočuje? Čím si vysvětlujete divácký zájem?
Myslím si, že je to velmi profesionálně režírované. Nechci pochlebovat panu režisérovi, ale je to na tom hrozně vidět. A pak tam hrají znamenití herci. To jsou - alespoň podle mého názoru - dva největší klady seriálu.

 

TV Nova
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Důležité Události

Krátká zpráva

Porošenka nepustili z Ukrajiny

Ukrajinská pohraniční stráž nedovolila bývalému prezidentovi Petru Porošenkovi vycestovat ze země. Informovala o tom jeho strana Evropská solidarita na facebooku. Porošenko mířil na jednání parlamentního shromáždění Severoatlantické aliance (NATO) v Litvě. Poprvé se pokusil hranice překročit už v pátek večer. Podle pohraničníků neměl na opuštění Ukrajiny patřičná povolení.

Píše se na Deník.cz