Zpravodajství

Při letu pákistánského prezidenta vrtulníkem zemřeli čtyři lidé

Pákistánský prezident Parvíz Mušaraf v pondělí jen těsně unikl smrti. Kolona tří vrtulníků letěla s Mušarafem na palubě. Jeden z vrtulníků se zřítil, zemřeli v něm čtyři vojáci. Mušarafovi se nic nestalo.

Informoval o tom armádní mluvčí generál Vahíd Aršad, podle něhož se prezident dostal do cíle své cesty v pořádku. Aršad zároveň vyloučil, že by se jednalo o útok. "Byla to technická závada, proto stroj havaroval," řekl. "Prezident byl v jiném vrtulníku a bezpečně dorazil na místo určení" ještě před zmíněnou nehodou, dodal.

Mušaraf, který získal nejvíce hlasů ve víkendových prezidentských volbách a nyní čeká na uznání oprávněnosti své kandidatury od nejvyššího soudu, do regionu cestoval u příležitosti druhého výročí ničivého zemětřesení, při němž 7. října 2005 přišlo o život téměř 80 000 lidí.

Místní novinář Abbás Gardezí vypověděl, že viděl, jak šla helikoptéra k zemi asi 20 kilometrů jižně od metropole pákistánské části Kašmíru Muzaffarábádu. Vrtulník podle něj po dopadu explodoval a zcela shořel.

Při pádu vrtulníku byl zraněn Mušarafův mluvčí.

Nova.cz, Reuters
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Důležité Události

Píše se na Deník.cz