Zpravodajství

Derby pražských S doprovázely potyčky fanoušků

Derby pražských S doprovázely potyčky fanoušků
Zdroj: TV Nova - Tomáš Kulhánek

Velké policejní manévry ovládly večer pražskou Letnou. Stovky policistů hlídali fotbalové derby Sparty se Slavií. Nakonec ale vše proběhlo bez větších problémů. Policisté se na zápas připravili. Našemu serveru to sdělila mluvčí pražské policie Eva Brožová.

Zdroj: TV Nova - Tomáš Kulhánek

Po utkání se Slavisté i Sparťané chtěli dostat ven ze stadionu. Jenomže se k sobě nesměli přiblížit. Proto je oddělovali policejní kordony těžkooděnců.

Došlo i na menší incidenty. Jeden z fanoušků se postavil na přechod pro chodce a nechtěl nechat projet policejní auta.

Došlo i na zatýkání. U výslechu skončilo několik fanoušků A to kvůli pyrotechnice použité na stadionu a jeho okolí. Policisté předvolali na služebnu pět výtečníků.

Na policejní služebně skončil i jeden sparťanský fanda. Slávistickému fanouškovi ukradl šálu a zapálil ji.

Opatření kolem půlnoci skončila. Policie měla celou situaci pod kontrolou a k žádnému většímu incidentu nedošlo.

 

 

Sešívaný pochod Prahou

Několik stovek příznivců fotbalistů Slavie prošlo v pondělí odpoledne z pražského Staroměstského náměstí na stadion Sparty na Letné. Doprovázely je kordony těžkooděnců, další policisté zastavovali dopravu. Pochod byl bez větších potíží, policisté však zadrželi dva fanoušky, kteří házeli dýmovnicemi.

"Dva příznivci Slavie jsou podezřelí z trestného činu výtržnictví," řekla pražská policejní mluvčí Eva Brožová. V dopravě podle ní fanoušci problémy nezpůsobili, policisté museli auta zdržet pouze na několik minut. 

Někteří fanoušci byli oblečení do klubových dresů, většina měla jako obvykle červenobílé šály nebo čepice. Mladí příznivci a příznivkyně fotbalového týmu skandovali Slavia Praha, My jsme Slavia, vy nejste nic, Smrt Spartě a další hesla. Přímo na místě u sochy Jana Husa ještě organizátoři pochodu prodávali vstupenky.

K případnému zásahu bylo připraveno několik policejních vozidel s těžkooděnci. Ti pochod doprovázeli, na Letné se k nim přidali policisté se psy a na koních.

"V centru Prahy budou všechny složky policie. Přece jen je to derby. Musíme počítat s tím, že utkání může navštívit větší množství radikálních fanoušků, a nemůžeme vyloučit jejich střety," řekla Brožová.

Zdroj: TV Nova - Tomáš Kulhánek

Policie doporučila všem, kteří chtějí prestižní duel navštívit, aby využili MHD.

Podobný pochod uskutečnili slávističtí fanoušci naposledy v dubnu a byl bez potíží. Příznivci obou táborů se však střetli na náměstí Jiřího z Poděbrad a policisté předvedli na stanici sedm lidí.

Nova.cz, TV Nova

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Píše se na Deník.cz