Zpravodajství

VIDEO: Vinohradská tragédie: dva mrtví manželé!

Policie v pondělí na pražských Vinohradech objevila zastřelený manželský pár. Vše nasvědčuje tomu, že se jedná o vraždu a následnou sebevraždu. Motiv zatím policie nezná.

"Potvrzuji, že kolem poledne hasiči otevřeli násilím byt, v němž byli dva mrtví lidé," uvedla Brožová. Oběma manželům bylo 29 let. Podle mluvčího pražských policistů Ladislava Bernáška ležela na zemi střelná zbraň.

Manželé se sem nastěhovali teprve před týdnem. To, že bydlí na
Vinohradech neřekli ani svým nejbližším. V domě je nikdo pořádně neznal. Oba byli zastřelení legálně drženou pistolí.

Co přesně se mezi mladými lidmi odehrálo před střelbou zatím kriminalisté netuší. Zda se jednalo o sebevraždu nebo vraždu je předmětem dalšího šetření. Policie nechce spekulovat.

Příčina smrti se vyšetřuje, více o smrti obou partnerů prozradí až pitva. "Do bytu v činžovním domě jsme museli vlézt oknem," uvedl mluvčí pražských hasičů Vít Pernica s tím, že v bytě ležely dvě mrtvoly.

Manželé nezanechali dopis na rozloučenou. Proto by se mohla teoreticky vyloučit sebevražda. Vše zatím nasvědčuje tomu, že muž zastřelil svou ženu a poté obrátil pistoli proti sobě. Zrovna tak to ale mohlo být naopak. Kriminalisté proto budou čekat na výsledky všech expertíz. Více by jim měla napovědět nařízená soudní pitva.

Nova.cz, TV Nova
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Důležité Události

Krátká zpráva

Zelenskyj: Válku na Ukrajině může ukončit pouze diplomacie

Válka na Ukrajině může být vyřešena pouze prostřednictvím "diplomacie", řekl podle BBC v televizním projevu prezident Volodymyr Zelenskyj. V rozhovoru pro národní televizi naznačil, že jeho země by mohla na bojišti Rusko porazit, ale dodal, že válka může být definitivně zastavena pouze "u jednacího stolu". Jednání podle něj nebudou snadná, protože ani jedna strana se nechce ničeho vzdát. Ruské tiskové agentury tvrdí, že poslední schůzka se konala téměř před měsícem, 22. dubna.

Píše se na Deník.cz